Результати проведення міського етапу Всеукраїнської акції "Ліси для нащадків"

Згідно з планом проведення міських заходів екологічного напряму на 2018-2019 навчальний рік та з метою виховання господаря, здатного працювати в умовах ринкової економіки, формування творчої працелюбної особистості, економічної і екологічної культури, учні навчальних закладах міста взяли участь у Всеукраїнській акції «Ліси для нащадків».
До завдань акції входить: оволодіння сучасними технологіями вирощування лісових культур; садівного матеріалу; створення нових лісів; лісових смуг, лісопарків та інших об’єктів зеленого будівництва; ознайомлення з сучасними формами господарської діяльності; залучення до дослідницької діяльності з лісництва; об’єднання зусиль лісогосподарських підприємств, наукових і освітніх закладів з метою створення умов для допрофесійної підготовки учнів в галузі лісництва; закладання лісорозсадників, шкілок в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах, лісництвах, на присадибних ділянках, розвиток екологічної свідомості особистості.
Відповідно до наказу управління освіти Херсонської міської ради №116-Т від 31.08.18 року «Про організацію та проведення масових заходів екологічного напряму позашкільної освіти в навчальних закладах міста Херсона у 2018 – 2019 навчальному році» у даному конкурсі пропонувалось взяти участь ЗЗСО: № 9, 13, 20, 21, 43, 44, 46, НВО «ХАБАД», ЦОМ, спец. школа № 1.
Акція передбачала роботу за чотирма розділами:
- “Насіння – сіянець – шкілка”, збір і висівання насіння лісових дерев і чагарників, закладання лісорозсадників та шкілок;
- “Зелене живцювання” – різноманітні способи вегетативного розмноження лісових культур сучасними районованими породами;
- “Висаджуємо ліс” – основний розділ акції, в якому проводяться агротехнічні заходи по підготовці ґрунту та висаджування сіянців і саджанців;
- “Ліси для нащадків” – підсумковий розділ, який включає облік посадженого і аналіз навчально-виховної діяльності учнівської молоді, зайнятості в даній акції.
Звітні матеріали про роботу надіслали 6 закладів освіти: № 4, 20, 27, 30, 57 та Херсонський Центр дитячої та юнацької творчості.
Роботу під назвою «Вирощування посадкового матеріалу сосни кримської з насіння» надіслала учениця 8 класу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №30 з поглибленим вивченням предметів прородничо-математичного циклу та англійської мови Пласкальна Єлизавета (керівники роботи: вчитель біології Ісай Олена Олексіївна та Василенко Лариса Михайлівна, методист ХЦДЮТ). У роботі проаналізований сучасний стан лісів Херсонської області, визначені проблеми лісового господарства краю та досліджені можливості вирощування посадкового матеріалу сосни кримської з насіння.
Звіт про роботу за завданням акції від Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 надіслала учениця 6-а класу Клименко Лілія (керівники роботи: вчитель біології Яблуновська О.В. та керівник гуртка Муржак Р.Г.). У роботі представлений інформаційний матеріал про найбільш поширені види лісів України, їх значення та вплив людини на ліси. Практична частина роботи була здійснена у догляді та прибиранні за деревами на території ЗЗСО № 4 та прилеглої до школи території.
Звіт про роботу за завданням акції від Херсонської багатопрофільної гімназія № 20 ім. Б.Лавреньова Херсонської міської надіслав колектив учнів (керівник: Ласька С.С., вчитель біології). Херсонська загальноосвітня школа І-ІІІ стіупенів №27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради надіслала на конкурс інформацію про проведену роботу в рамках акції «Ліси для нащадків» учнів 7-а класу, членів клубу «ЮНОП» (керівник: Зубко Н. І.) результатами якої була проведена висадка саджанців сосни кримської за Антонівкою на території «Херсонського лісомисливського господарства».
Екологічний гурток «Зелена хвиля» Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №57 з поглибленим вивченням іноземних мов Херсонської міської ради (керівник гуртка Завгородня Г.А.) ознайомилися з природно-ресурсним потенціалом Херсонської області. Організували туристично-краєзнавчу експедицію, за результатами якої розробили пішохідний маршрут тривалістю у три доби та протяжністю 36,4 кілометри. Також під час проведення пошуково-дослідницької експедиції гуртківці ознайомились з формами господарської діяльності та технологіями вирощування лісових культур, відвідали розсадник ДП Олешківського ЛМГ Костогризовського лісництва. Провели моніторинг приживлюваності саджанців сосни кримської посадки 2009 року.
У звітних матеріалах закладу освіти № 4 більше реферативного матеріалу, інформаційно-просвітницькі заходи не висвітлені. Звіт закладу освіти № 27 представлений двома рефератами з демонстраційними фотографіями видів лісів та стислим описом проведеної акції висадки дерев.
Центр екологічної культури та виховання учнівської молоді «Дивосвіт» при Херсонському Центрі дитячої та юнацької творчості організував міську акцію «Посади ліс». Організатор акції – Козуб Н.М., керівник міського учнівського товариства МАН «Логос» Херсонського центру дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради. Цього року під час акції, до якої долучилися учні ЗЗСО № 14, 20, 31, 46, 54, 12 та вихованці гуртків «Екологічний агіттеатр», «АртКлас», секцій МАН на території Олешківської сільської ради було висаджено саджанці сосни кримської. Команда «Дивосвіт» ХЦДЮТ представила дві конкурсантки на обласному етапі всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Також протягом року центром проводилися виставки досягнень учнівських лісництв: яскраві банери, поробки з природного матеріалу, проведено експерементально-дослідницьку, навчальну, агітаційно-просвітницьку, методичну та профорієнтаційну роботу.

За результатами роботи комісії переможцями стали:
-І місце – спільна робота колективу Херсонського центру дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради (методист: Козуб Н. М.) та Пласкальної Єлизавети, учениці 8 класу, Херсонської спеціалізованної школи І-ІІІ ступенів №30 з поглибленним вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради (керівники роботи: Ісай Олена Олексіївна, вчитель біології, Василенко Л.М, методист ХЦДЮТ.)
- ІІ місце – екологічний гурток «Зелена лінія» Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 57 з поглибленим вивченням іноземних мов (керівник роботи - учитель вищої категорії Щербина Світлана Іванівна);
ІІІ місце – учнівський колектив Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ стіупенів № 27з поглибленими вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради (керівник роботи Зубко Наталія Іванівна).
Роботи переможців, які посіли І та ІІ місця, направлені для участі в обласному етапі акції до Комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.

ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ © 2012-2016. Усі права захищені. (0552) 42-97-87