Результати проведення міського етапу трудових акцій та суспільно-корисної роботи "Турбота молоді тобі, Україно!" (2018 р.)

Згідно з планом проведення міських заходів екологічного напряму на 2018-2019 навчальний рік та з метою сприяння розвитку дослідницької та експериментальної роботи, залучення до практичної природоохоронної роботи, здобуття знань, навичок у галузі сільського і лісового господарства та формування у юних громадян почуття соціальної відповідальності, активізації суспільно-корисної роботи та трудової діяльності школярів, учні загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти взяли участь у трудових акціях "Плекаємо сад", "Дослідницький марафон", "Юннатівський зеленбуд", "Кролик".

Відповідно до наказу управління освіти Херсонської міської ради № 116-Т від 31.08.18 року «Про організацію та проведення масових заходів екологічного напряму позашкільної освіти в навчальних закладах міста Херсона у 2018 – 2019 навчальному році» у акції «Плекаємо сад» пропонувалось взяти участь закладам загальної середньої освіти: №2 ,15, 17, 26, 33, 48, 54.
Головною метою акції є виховання сучасного господаря, здатного працювати в умовах ринкової економіки, формування творчої працелюбної особистості, економічної і трудової культури учнів. Серед завдань трудової акції «Плекаємо сад»:
- оволодіння сучасними технологіями вирощування плодово-ягідних культур, методами одержання врожаїв, вирощування високоякісного посадкового матеріалу; ознайомлення з основами ринкової економіки, сучасними формами господарської діяльності;
- залучення до дослідницької роботи із садівництва;
- об’єднання зусиль агропромислових об’єднань різних форм власності, наукових і освітніх закладів з метою створення умов для допрофесійної та довузівської підготовки учнів у галузі садівництва;
- закладання плодових садів, шкілок, розсадників у школах, позашкільних закладах, фермерських господарствах, на присадибних і дачних ділянках.
Звітні матеріали про роботу надіслали 10 закладів освіти (у 2017р.-7 закладів): № 4 (2 роботи) , 26, 27, 30, 33, 37, 48,52,54,, ХЦДЮТ(3 роботи). За розділом "Зернятко-кісточка", який передбачає збір та висів насіння плодових культур, влаштування плодово-ягідних шкілок, працювали учні 6-А класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради (керівник роботи Зубко Н.І.). Вони вирощували з насіння пагони яблуні, та висаджували їх в відкритий грунт, простежували процес від висадки кісточки, до проростання сіянців першого покоління.
За розділом "Закладаємо сад", в якому передбачається проведення агротехнічних заходів по підготовці ґрунту до посадки плодово-ягідних культур та «Збираємо врожай»- розділ, який включає в себе збір, облік, збирання врожаю, працювали юні садівники Комишанської загальноосвітньої школи №26 Херсонської міської ради. В роботі висвітлений весь період від закладання саду до збору врожаю. Вихованці гуртка “Дослідники заповідних стежок Херсонщини” Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості (керівник гуртка Карпій С.З.), який працює на базі цього ж закладу, надали характеристику врожайності саду в порівнянні з минулим роком в залежності від кліматичних умов року . Роботу за розділом "Щепимо кращий сорт" представила Федоренко Ганна, учениця Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 37 ім. В.Дробота Херсонської міської ради, яка вивчала сорти персикових дерев, різні види щеплення та догляду за рослинами, а також різноманітні способи вегетативного розмноження плодових культур сучасними районованими та перспективними сортами, застосування в лікувальних цілях. Лата Марія, вихованка гуртка “Дослідники заповідних стежок Херсонщини” Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості (керівник гуртка Муржак Р.Г.), учениця 6-а класу Херсонської загальноосвітньої школи I-III ступенів №4 Херсонської міської ради (учитель Яблуновська О.В.) надіслала на конкурс роботу за розділом "Рідкісна ягода", який передбачає вирощування мало розповсюджених для нашої місцевості плодово-ягідних культур. Вона зробила опис найпоширеніших ягід, зібрала інформацію про їх користь та значення для людини. "Виноградне гроно" – розділ який передбачає закладання виноградників і вирощування виноградних гілок. Роботу на конкурс за цим розділом надіслала Солдатова Віолета, вихованка гуртка “Дослідники заповідних стежок Херсонщини“ (керівник гуртка Муржак Р.Г.) Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості, учениця 6-а класу Херсонської загальноосвітньої школи I-III ступенів №4 Херсонської міської ради. Вона вивчала сорти винограду які розповсюджені на присадибних ділянках нашої місцевості, особливості їх вирощування та догляду за рослинами. Дослідницьку роботу «Вплив температури повітря на урожайність плодових дерев» надіслали вихованці гуртка «Дослідники заповідних стежок Херсонщини» (керівник Карпій С.З.) Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості, учні Комишанської загальноосвітньої школи №26 Херсонської міської ради. Розділ "Збираємо врожай" включає в себе збір і облік зберігання врожаю садовини, який залежить також і від температурного режиму, вплив погодних умов на швидкість дозрівання плодів фруктових дерев та їх врожайність. Під час роботи за завданнями акції учні знайомилися з сучасними технологіями вирощування плодово-ягідних культур, основами ринкової економіки, сучасними формами господарської діяльності, залучилися до дослідницької роботи із садівництва.
Переможцями трудової акції «Плекаємо сад» стали:
І місце – учнівський колектив Комишанської загальноосвітньої школи I-III ступенів №26 Херсонської міської ради (керівник роботи Онопрієнко І.П.);
- Федоренко Анна, вихованка гуртка «Юні екологи» Херсонської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів № 37 ім. В.Дробота Херсонської міської ради
ІІ місце – вихованці гуртка “Дослідники заповідних стежок Херсонщини” Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості (керівник гуртка Карпій С.З.)
ІІІ місце - учні 6-А класу Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів № 27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради (керівник роботи Зубко Н.І.);
- Кіріяка Ірина, Гордашевська Марія, учениці 10-Б Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради (керівник роботи, учитель хімії Алексєєва Т.В.);
- учні 8-А класу Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу № 48 Херсонської міської ради (учитель Хаврусь І.М.).
Подяками відзначені:
- Солдатова Віолета, Лата Марія, вихованки гуртка “Дослідники заповідних стежок Херсонщини” Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості (керівник гуртка Муржак Р.Г.) учні Херсонської загальноосвітньої школи I-III ступенів №4 Херсонської міської ради (учитель Яблуновська О.В.).
Роботи, які зайняли I та ІІ місце, направлені для участі в обласному етапі Всеукраїнської акції «Плекаємо сад» до Комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.

Трудова акція "Юннатівський зеленбуд" проходила під девізом "Садово-паркове мистецтво продовжують юні". Головною метою акції є виховання господаря, формування творчої працелюбної особистості, економічної культури учнів, привернення уваги органів влади, громадськості до проблем екології навколишнього середовища. Учасники акції враховували поставлені завдання:
- залучення учнів до оздоровлення довкілля, збереження існуючих зелених насаджень, благоустрою парків, скверів, бульварів;
- створення нових паків, лісів, лісопарків, лісових смуг, скверів та інших об’єктів зеленого будівництва з урахуванням вимог ландшафтної архітектури та садово-паркового мистецтва;
- оволодіння сучасними технологіями вирощування лісових культур, господарського матеріалу;
- ознайомлення із сучасними формами господарської діяльності;
- залучення до діяльності і лісництва;
- об’єднання зусиль лісогосподарських об’єднань, наукових і освітніх закладів з метою. створення умов для допрофесійної підготовки учнів у галузі лісництва;
- закладання шкілок, лісорозсадників у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах, лісництвах на присадибних ділянках.
У 2018 – 2019 навчальному році» у акції «Юннатівський зеленбуд» пропонувалось взяти участь закладам загальної середньої освіти №7, 16, 38, 50, 53, НВО «ХАБАД».
Звіти про свою роботу в рамках Всеукраїнської трудової акції «Юннатівський зеленбуд» представили 11 закладів освіти (11 закладів у 2017 році): № 3, 4, 16, 21, 26, 27, 30, 37, 38, 51, 54, ХЦДЮТ Учнівські колективи закладів освіти знайомилися з правилами зеленого будівництва з урахуванням вимог ландшафтної архітектури та садово-паркового мистецтва, доглядали за шкільними парками, проводили інвентаризацію зелених насаджень, насаджували дерева біля пам’ятників загиблим воїнам, брали участь в акціях по відновленню соснових лісів на Херсонщині «Збережемо ліс» та «Посади ліс».
За підсумками міського етапу  перемогу здобули:
І місце – Славінський Ярослав та Кравчук Діана, вихованці гуртка «Юний еколог» Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №37 ім. В.Д. Дробота Херсонської міської ради (керівник Маляренко Л.С.).
ІІ місце Ольшанський О., Гребенюк К., учні Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів № 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради (керівник Олексіїва Т.В.);
ІІІ місце – Бондар Діана, Власюк Кароліна, учні 7-а класу Херсонського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I ступеня – спеціалізована школа II ступеня - колегіум» №51 ім Г.О.Потьомкіна Херсонської міської ради (керівник роботи Липовяк Е.І.).
Подяками відзначені учнівські колективи Херсонської гімназії №3 Херсонської міської ради, Херсонської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів №4 Херсонської міської ради, Комишанської загальноосвітньої школи I-III ступенів №26 Херсонської міської ради, Херсонської спеціалізованої школа І-ІІІ ступенів №27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради, Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №52 з поглибленим вивченням української мови Херсонської міської ради, Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов Херсонської міської ради.
Роботи переможців направлені на обласний етап трудової акції «Юннатівський зеленбуд» до Комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.

Трудова акція «Кролик» започаткована з метою підвищення ефективності діяльності навчальних закладів у галузі тваринництва, залучення учнівської молоді до активної роботи у цій сфері, проведення професійно-орієнтаційної роботи серед підростаючого покоління. Серед завдань акції:
- надання учням теоретичних знань з питань біології кролів, технологій їх годівлі, систем утримання, методів розведення;
- ознайомлення з основами економіки та менеджменту у галузі кролівництва;
- підготовка підростаючого покоління до роботи в умовах нових форм ринкових відносин, до самостійного ведення господарства;
- формування в учнів свідомого, відповідального ставлення до роботи; - формування навичок, умінь;
- надбання досвіду ведення господарства.
У трудовій акції «Кролик» пропонувалось взяти участь закладам загальної середньої освіти № 3, 12, 20, 25, 26, 41, 48, 55. Звіти про свою роботу в рамках Всеукраїнської трудової акції «Кролик» надіслали 14 закладів освіти (14 закладів у 2017 році): № 3, 4, 13, 20, 26, 27, 30, 37, 41, 44, 48, 52, 54, ХЦДЮТ. Учасники конкурсу вивчали породи та біологію кроликів, технологію їх підгодівлі, систему утримання і методи розведення. Кролики є улюбленцями дітей, тому цікава інформація про них, фото зображення та малюнки різних порід присутні в багатьох роботах. Загадки, кросворди, створений буклет про тваринок свідчать про неабиякий інтерес до кролівництва. Багато робіт містять матеріали про історію та досвід вирощування кроликів в різних країнах світу, основи економіки та менеджменту в галузі кролівництва, що є важливим профорієнтаційним елементом в умовах ринкової економіки.
Переможцями стали:
І місце – Мішук Єгор, вихованець гуртка «Юний еколог» Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №37 ім. В. Дробота Херсонської міської ради (керівник роботи Маляренко Л.С);
- Войлокова Ганна, учениця 11 класу Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів № 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради (керівник роботи Ісай О.О.);
ІІ місце – Коріновська Ангеліна, учениця 6 класу Херсонської гімназії №3 Херсонської міської ради (керівник роботи Гілевич Н.І.);
ІІІ місце – Свильова Анастасія, вихованка гуртка «Дослідники заповідних стежок Херсонщини» Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості (керівник гуртка Муржак Р.Г.), учениця 6-а класу Херсонської загальноосвітньої школи I-III ступенів №4 Херсонської міської ради (вчитель Яблуновська О.В.).
Роботи, які посіли І-ІІ місця, направлені на обласний етап акції «Кролик» для участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу до комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.

Трудова акція "Дослідницький марафон" проводилася з метою:
- сприяння розвитку дослідницької та експериментальної роботи в школах і позашкільних закладах України;
- виявлення та розповсюдження кращого досвіду, традицій, нових напрямків в організації роботи на НДЗД та шкільних теплицях;
- активне впровадження дослідництва в навчальний процес у школах та позашкільних закладах України;
- підтримка творчої праці педагогічних працівників, підвищення їхньої майстерності та популяризації творчих здобутків у галузі дослідництва;
- розвиток мережі гуртків сільськогосподарського напряму у школах та позашкільних закладах України;
- ознайомлення учнів із сучасними технологіями вирощування сільськогосподарських культур.
У трудовій акції «Дослідницький марафон» пропонувалось взяти участь закладам загальної середньої освіти №6, 27, 37, 39, 57, ЛЖЕП, академічний ліцей ім. О.В.Мішукова.
Звіти про свою роботу в рамках Всеукраїнської трудової акції «Дослідницький марафон» представили 5 закладів освіти (у 2017 р. - 7 закладів): № 26, 30, 32, 37, 52.
За підсумками міського етапу трудової акції «Дослідницький марафон» перемогу здобули:
І місце - Ясак Костіна, учениця 9 класу Комишанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 Херсонської міської ради (керівник роботи Онопрієнко Ірина Петрівна)
ІІ місце - Єфанов Андрій, вихованець гуртка «Юний еколог» Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 37 ім. В. Дробота Херсонської міської ради (керівник роботи Маляренко Л.С.)
ІІІ місце - Учнівський колектив 6 класу Херсонської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 32 Херсонської міської ради (керівник роботи Лобінцева Ю. Л.).
На обласний етап акції «Дослідницький марафон» направлені роботи, які зайняли I, ІІ та ІІІ місце, для участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу до Комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.

ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ © 2012-2016. Усі права захищені. (0552) 42-97-87