Ще можна встигнути!

#художньо-естетичне_виховання

Укладач: Олена Ліпшиць, методист художньо-естетичного напряму.
Як з'явилися валентинки?

У давнину закохані зізнавалися в гарячих почуттях словами, піснями та танцями. І лише у 15 столітті юнаки та дівчата дарували один одному любовні записки. Одна з таких валентинок досі перебуває в британському музеї – це гарне любовне визнання Герцога Орлеанського коханій дружині, написане у в'язниці.

Пік популярності припадає на 18 століття, тоді валентинки дарували одна одній замість квітів та подарунків. Особливим коханням саморобні кольорові листівки користувалися в Англії. Їх підписували віршами, проколювали голками, щоб отримати мережива, і фарбували за допомогою трафаретів та чорнила. Навіть поруч із сучасними листівками, випущеними в друкарні, старовинні серця виглядають шикарно.

День святого Валентина – улюблене свято людей різного віку. Його люблять ті, хто вже зустрів свою половинку, і чекають, щоб попросити про кохання люди, яким ще не посміхнулося серцеве щастя.

14 лютого – дивовижний день, коли можна сміливо освідчуватися у коханні. Повідомити про переповнюючі почуття можна без жодного слова! Досить подарувати маленьке паперове серце.

Відзначають це свято так - дарують коханим і дорогим людям квіти, цукерки, іграшки, повітряні кульки та особливі листівки (часто у формі серця), з віршами, любовними зізнаннями чи побажаннями кохання – валентинки.

Валентинка або листівка у вигляді серця - це чудовий спосіб зізнатися у своїх почуттях. Але хто сказав, що він може бути лише з паперу?

Геть шаблони та стереотипи – для її створення можна використовувати будь-які підручні матеріали.

Але ми зробимо традиційну валентинку  з паперу.

Паперове серце в техніці квіллінг.

Ніжна ажурна валентинка – мовчазне зізнання у щирій симпатії.



Для її створення знадобляться:
- ножиці "зигзаг";
- набір рожевого паперу для квілінгу;
- щільний білий картон;
- зубочистка;
- клей ПВА;
- пензлик;
- ніж для паперу.

На щільному картоні намалюйте серце бажаної форми та розміру. Виріжте його ножицями "зигзаг".



Усередині великого серця намалюйте менше і виріжте різаком для паперів. У вас має вийти картонна основа шириною менше 1 см.



З паперових смужок за допомогою зубочисток скрутіть спіральки. Вони можуть бути різного розміру та кольору. Готові спіральки укладайте всередину картонного серця-основи та скріплюйте між собою ПВА.



Заповнене серце за допомогою пензлика покрийте з одного боку клеєм, промазуючи спіральки та місця їх з'єднання з картоном. Надлишок клею обережно приберіть паперовою серветкою.

Порожні місця всередині серця заповніть маленькими спіральками та приклейте їх. Сушити серце потрібно на клейонці або файлі, щоб воно не приклеїлося до основи.



Висохлу валентинку можна оформити за своїм бажанням: пофарбуйте картонний контур або акуратно відокремте його, залишивши тільки ажурне серце, прив'яжіть стрічку або шнурок - керуйтеся своєю фантазією.