МИ У СОЦМЕРЕЖАХ

 


НАШІ ТВОРЧІ ПРОЄКТИ:

НАШІ ВІДЗНАКИ:


Хореографічно-естетичний комплекс «Едельвейс»

Інноваційною формою роботи з художньо-естетичного напряму є хореографічно-естетичний комплекс «Едельвейс», освітня структура, яка забезпечує комплексний підхід до здобуття знань, практичних вмінь та навичок у сфері хореографії (провідна роль), вокалу, моделювання і дизайну одягу, що сприяє збагаченню емоційно-естетичного досвіду вихованців.  Комплекс «Едельвейс» засновано у 2006 році беззмінним керівником, заслуженим працівником культури України, відмінником освіти України, Світланою Валентинівною Якубою.

Основою створення комплексу став ансамбль танцю «Едельвейс», який з легкого «па» Якуби Світлани Валентинівни діє з 1984 року. В 1999 році колективу присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив», в 2008 році – «Народний художній колектив», а в 2013 та в 2018 роках звання підтверджено. Керівник ансамблю разом з педагогами-хореографами: Якубою Олегом Вікторовичем, Набокою Оленою Дмитрівною та акомпаніаторами: Філенко Олексієм Вікторовичем  та Сливою Сергієм Миколайовичем створюють всі умови для творчого зростання колективу, який по праву займає почесне місце у колі творчих колективів міста та області.

Ансамбль має власний стиль та власну манеру виконання. Репертуар народного художнього колективу системи Міністерства освіти і науки України ансамблю таню "Едельвейс" щороку оновлюється з урахуванням творчої індивідуальності вихованців. На сьогодні в репертуарі колективу понад 50 хореографічних постановок: народні («Рушникова баркарола», «Школа музик», «Гончарики», «Весняні забавлянки», «Білоруська полька-скакуха», «Косовиця», «Краков’як»), класичні («Великий вальс», «Кришталевий вальс», «Зимова казка», «Танцуючі принцеси», «Дихання моря»), естрадні («Хмари», «Посмішка», «Музикант», «Кольоровий метелик», «Буратіно», «День народження», «Веселі бурундуки», «Різдвяні цукерки») та ін. За його творчістю уважно слідкують багато прихильників дитячого таланту.

 

За останні п’ять років народний художній колектив ансамбль танцю «Едельвейс» ставав неодноразовим переможцем конкурсів і фестивалів різного рівня:
XVII Міжнародного молодіжного фольклорного фестивалю (м. Марибор, Словенія),
Міжнародного дитячого фестивалю (м. Руан, Франція),
Міжнародного дитячого фестивалю «Світ талантів»,
Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Скадовськ збирає друзів»,
Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Різдвяні дзвони» (Гран-прі),
Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Зірки майбутнього»,
Всеукраїнського багатожанрового фестивалю мистецтв «Лиманські зорі»,
Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Зірки «Прибережного»» (Гран-прі),
Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі»,
Всеукраїнського конкурсу юних та молодих виконавців «Маленькі зірки» (Гран-прі),
Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Країна талантів»,
Всеукраїнського конкурсу-фестивалю хореографічних колективів «Натхнення»,
Всеукраїнського конкурсу-фестивалю військово-патріотичної творчості «Оберіг»,
Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії «Натхнення Хортиці»,
Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Наша земля - Україна»,
Благодійного форуму творчості дитини «Янголя»,
Відкритого регіонального фестивалю «Таланти Таврії»,
Відкритого дитячого фестивалю «Танцюймо, Україно!»,
Регіонального фестивалю-конкурсу авторських хореографічних творів «Верховинця степова криниця»,
Регіонального конкурсу сюжетного танцю та малих форм «Чарівний чобіток»,
Регіонального хореографічного телевізійного конкурсу «Танцюймо, Україно»,
Регіонального дитячого фестивалю «Світ талантів Південна Україна»,
обласного конкурсу хореографічного мистецтва «Зимова казка»,
обласного хореографічного конкурсу малих груп «Ми з України»,
обласний туру Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. Павла Вірського,
міського християнського фестивалю дитячої творчості «Острів Різдва»,
Першого телевізійного фестивалю «Новорічний зорепад»,
Фестивалю аматорського мистецтва «Барвінкова Україна»,
міського фестивалю хореографічних колективів «Танцювальний олімп Херсонщини»,
Першого телевізійного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Таврійська зірка»,
Телевізійного конкурсу молодих виконавців естрадної пісні і танцю ім. В.Д. Чайки «Обрій» (Гран-прі) та ін.

В 2017 році ансамбль «Едельвейс» з дружнім творчим візитом завітав до дитячого ансамблю танцю «Літаринка» Білоруського державного університету. Колективом проведено майстер-класи та благодійні концерти в дитячих будинках та реабілітаційних центрах м. Мінська. Ансамблю оголошено Подяку управління у справах культури Республіки Білорусь за розширення та укріплення культурних зв’язків. В колективі особлива увага приділяється дозвіллю та оздоровленню вихованців. Налагоджена тісна співпраця керівників колективу та батьківського комітету сприяє підвищенню рівня матеріально-технічного забезпечення колективу. «Едельвейс» займає почесне місце у колі творчих колективів Херсона, є постійним активним учасником міських та обласних заходів: культурно-масових заходів до Дня міста, обласного ярмарку успіху і досягнень «Таланти Херсонщини», свята народних талантів «Славна Україна піснями й хлібами», святкового заходу з нагоди 15-річчя Херсонської обласної громадської організації «Творці сучасності», танцювального марафону, присвяченого Дню Європи тощо Є постійним учасником Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії».

Колектив творчо співпрацює з хореографічними колективами Центру та міста, надає шефську допомогу багатьом закладам, підприємствам та громадським організаціям, веде активну благодійну діяльність (концерти для дітей-інвалідів, дітей-сиріт, святкові заходи для воїнів-учасників, ветеранів АТО на Сході України). За яскраве самовираження, високу виконавчу майстерність та активну концертну діяльність колектив нагороджено численними грамотами та подяками. та ін.

 

edelveys1

edelveys1


Тримають руку на пульсі сучасної моди вихованки зразкового художнього колективу системи Міністерства освіти і науки України театру мод «Class» хореографічно-естетичного комплексу «Едельвейс» під керівництвом Краліч Олени Леонідівни.

Театр мод «Class» вдало поєднує театральний жанр та дизайнерський напрям: створення колекцій, моделювання та оздоблення одягу, сценічний рух, створення сценічного образу. На заняттях здобувачі освіти вивчають історію мистецтва костюму, основи композиції, розробляють ескізи сучасних костюмів, набувають досвід демонстрації художніх образів у характерному дефіле, вивчають техніку виразного руху на сцені та подіумі, навчаються створювати сценічний образ засобами нанесення гриму, макіяжу, виконання зачісок. В цілому, вихованці вивчають повний цикл створення сценічного костюму та образу: від складання ескізу до театралізованого показу на сцені або подіумі.

Результатом такого п’ятнадцятирічного  креативного синтезу є низка колекцій, які вражають барвистістю творчих задумів: «Зоряне сяйво» – театральна колекція, яка передає красу нічного зоряного неба; «Капелюшна фантазія» – низка капелюшків у романтичному стилі; театральна колекція «Галактика» розкриває уяву про галактичні явища; «За Україну!» – військо-патріотична колекція з елементами патріотичної символіки; духом венеціанського маскараду пронизана колекція «Феєрія масок»; «Джинсоманія» – зимова колекція, виготовлена із джинсу у поєднанні з іншими матеріалами;  барвиста колекція українського стилізованого костюму «Квітуча Україна»;  театральна колекція «Диво-сад» презентує мешканців чарівного саду – райських пташок;  актуальна колекція в авангардному стилі «Eco-life»  виготовлена із нетрадиційних матеріалів; чарівність сезонів та кожного місяця року окремо розкриває колекція «Пори року».

Завдяки таланту та наполегливій щоденній праці творчі здобутки колективу високо оцінюються на різноманітних конкурсах та фестивалях. За останні п’ять років театр мод «Class» ставав  неодноразовим переможцем:  Гран-прі, І місце – Міжнародний фестиваль дитячої творчості «Скадовськ збирає друзів» (2017 р., 2018 р., 2019 р.), Гран-прі – Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Зірки майбутнього» (2016 р.), Гран-прі – Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Країна талантів» (2017 р.), І місце – Всеукраїнський конкурс юних та молодих виконавців «Маленькі зірки» (2016 р.), І місце – Всеукраїнський багатожанровий фестиваль мистецтв «Лиманські зорі» (2017 р.), І місце – Всеукраїнський благодійний багатожанровий  фестиваль-конкурс «UniverStart» (2018 р.), І місце – Всеукраїнський конкурс краси і таланту «Новорічний зорепад» (2019 р.), Гран-прі – Відкритий регіональний фестиваль дитячої творчості «Я – майбутнє Херсонщини» (2016 р.), Гран-прі – регіональний дитячий фестиваль «Світ талантів Південна України» (2015 р.), Гран-прі – обласний фестиваль театрів дитячої та юнацької моди «Силует» (2017 р.), Гран-прі – обласний конкурс дитячих театральних колективів «Мельпоменочка» (2019 р.), І місце – обласний фестиваль аматорського мистецтва «Україна барвінкова» (2017 р.). Також власні колекції здобувачі освіти продемонстрували на Всеукраїнському фестивалі військово-патріотичної творчості «Оберіг» (2015 р.) та ярмарці успіху та досягнень «Таланти Херсонщини» (2017 р.).

Колекція "Модний десант"

Театр мод «Class» займає почесне місце у колі творчих колективів Херсона, проводить широку концертну діяльність,  є активним учасником міських та обласних заходів: культурно-масових заходів до Дня міста, Дня Перемоги, Дня незалежності України, Дня захисту дітей,  Дня матері тощо. Є постійним  учасником Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії».  За його творчістю уважно слідкують багато прихильників дитячого таланту. Колектив працює у творчій співдружності з іншими творчими колективами міста та області, веде активну благодійну діяльність, творчо співпрацює з багатьма закладами, підприємствами та громадськими організаціями міста.                                                                                           
За яскраве самовираження зразковий художній колектив системи Міністерства освіти і науки України театр мод «Class» нагороджено численними грамотами та дипломами, листами подяки  різного рівня. 

Колекція "Квітуча Україна"

Колекція "Галактика"

                                                              
Колекція "Феєрія масок"