МИ У СОЦМЕРЕЖАХ

 


НАШІ ТВОРЧІ ПРОЄКТИ:






НАШІ ВІДЗНАКИ:


Хореографічний колектив «Акварель» створений в 2017 році молодим педагогом, талановитим хореографом Ольгою Олександрівною Саганською. Юні вихованці колективу вивчають різножанрові народні танці, хореографічні композиції та індивідуальні постановки педагогів.
Свої уміння, таланти та творчі здобутки вихованці ансамблю демонструють на різних конкурсах та фестивалях, здобуваючи перемоги поряд з досвідченими колективами: Регіональний дитячий фестиваль «Світ талантів. Південна Україна» - два ІІІ та І місця, обласний конкурс-огляд «Таврійський барвограй» - ІІ місце, Всеукраїнський регіональний фестиваль-конкурс «Миколаївські зорі» - ІІІ місце, Телевізійний регіональний фестиваль «Новорічний зорепад» - два ІІ та І місця, V Регіональний дитячий фестиваль «Я – майбутнє Херсонщини» - І, ІІ місця, Регіональний фестиваль талантів «Star talents»- два ІІ та три І місця.

Мистецтво… зачаровує кожного силою краси: краси звуків, краси рухів, краси почуттів… Прекрасне існує вічно, воно не виникає, не зникає, не збільшується, не зменшується… Мистецтво має якусь загадкову силу та владу над людиною. Причому сила ця поширюється як на автора, творця, так і на «споживача» творчої діяльності. З першими музичними акордами, граційними та витонченими рухами вихованців художньо-естетичного напряму поринаєш у чарівний світ мистецтва, що пробуджує почуття легкості та ніжності, неймовірного світосприйняття, змушує відчути солодкий присмак безтурботного дитинства.

Мистецтво має багато способів вираження: хореографічне, вокальне, театральне, образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво – й кожен його різновид, впливаючи на різні органи чуття, може справляти на людину сильне враження й створювати такі образи, що закарбуються назавжди.

raduga1Ровесником Центру є народний художній колектив системи Міністерства освіти і науки України ансамбль танцю «Райдуга». На протязі 35 років незмінним керівником колективу була Мальчевська Галина Олексіївна – відмінник освіти України, кавалер нагрудного знака «Софія Русова», педагог з великої літери , талановитий хореограф. З 2002 по 2013 рік разом з нею працювала молодий і талановитий педагог-хореограф – Михальчук Ірина Миколаївна. За ці роки в колективі завжди панувала атмосфера дружби, тепла та любові, яка сприяла розвитку творчих здібностей, майстерності та натхнення кожної дитини. Тому хореографічні постановки «Райдуги» і відрізнялися оригінальністю, яскравістю, у кожній з них була своя особлива родзинка. В репертуарі колективу налічувалось близько 45 різножанрових хореографічних композицій, серед яких: народні («Сільські забави», «Шотландський раут», «Козачок», «Гуцульські дрібоньки»); естрадні («Лабіринт», «Гра нашого двору», «Крабо-джаз», «Нема заміни», «Коник») та ін. За роки існування ансамбль «Райдуга» ставав неодноразовим переможцем міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських фестивалів і конкурсів. Саме вихованцям «Райдуги» належали найперші нагороди на престижних міжнародних конкурсах та фестивалях.

З 2014 року ансамблем танцю «Райдуга» керує молодий талановитий педагог-хореограф Добровольська Олена Василівна. 
В 2017 році вже в оновленому складі та з новим "творчим обличчям" колектив гідно підтвердив почесне звання "Народний художній колектив".
Народний художній колектив системи Міністерства освіти і науки України ансамбль танцю «Райдуга» нараховує 89 вихованців віком від 5 до 15 років.

 Можливість творчого самовираження, самобутність та наполеглива щоденна праця – складові творчого кредо ансамблю танцю «Райдуга», який має власний стиль та власну манеру виконання. У репертуарі колективу понад 40 хореографічних постановок за різними напрямами хореографії: народно-стилізовані («Україна», «Щедрик», Івана Купала», «Біла Північ», «Циганська ора», «Молдавський Поам», «Неаполітанська тарантела», «Індійське свято Холі»), естрадні композиції («Дивна суміш», «Няньки», «Стиляги», «Сиртокваки», «Кубельце»), contemparary dance («Обійми», «Колискова», «Дух кохання», «Мамо», «У полоні думок»), сучасні танцювальні замальовки («Джексон», «Мисливці за привидами»), дитячі («Барабашка», «Мурахи»,  «Мишоловка», «Вічний двигун») та інші. Значна робота проводиться з популяризації українського народного танцю та танців народів світу. Це спостерігається у хореографічних композиціях “Струмочок”, «Закарпатський», «Білоруський», «Єврейський», «Іспанія», «Шотландський степ», «Веснянка», «Легенда Синевиру», «Мамина вишня». Яскраві хореографічні номери доповнюються оригінальними костюмами та реквізитом, що допомагає краще розкрити зміст композиції.

Під ритми запальної румби, витонченого танго, романтичного фокстроту та енергійного джайву пізнають світ латиноамериканського та європейського бального танцю вихованці клубу бального танцю «Латинос», яким керує талановитий хореограф Лілія Андріївна Логвинченко (Іванічева).

Танцювальні пари «Латиносу» є неодноразовими абсолютними переможцями на паркеті міжнародного рівня. Вражаючі результати отримали вихованці на Х Ювілейному Чемпіонаті світу зі спортивного танцю WDC AL World Championship 2017, що проходив у Діснейленді м. Париж (Франція). Чому вражаючими? Тому що в історії спортивного бального танцю нашого міста такі результати на чемпіонаті світу досягнуті вперше. Найтитулованіші та найсильніші танцювальні пари з понад 20-ти країн світу оцінювали справжні світові «легенди» спортивного бального танцю: Донни Бернс, Брайан Ватсон, Кармен Винчелли, Ханс Гальке, Барбара Маккол та інші. Отже, з одного боку – вражаюча конкуренція, з іншого – вражаючі судді, а між ними – наші танцювальні пари. Три дні видовищних змагань й маємо вражаючі результати. Танцювальна пара Стеценко Данило та Кравченко-Скалозуб Карина у віковій категорії World Under 12 Juvenile Latin (до 12 років) стали 8-ми серед 54 пар-учасниць, тобто увійшли в десятку найкращих танцювальних пар світу у зазначеній віковій категорії! Чотирнадцятирічна Литвиненко Єлизавета з партнером, який є старшим по віку, брала участь у віковій категорії від 19 до 21 року, й отримала приголомшливі результати – 7 місце, тобто знову в десятці найкращих, та ще й серед учасників на 5-7 років старших. Сторончак Кирило та Бурлакова Софія серед 95 пар-конкурсантів у віковій категорії World Under 16 Junior Latin стали 16-ми! А танцювальна пара Ліпшиць Станіслав та Томас Юлія в категорії Fred Astaire Amateur Latin стали 25-ми серед 90 пар учасників, а серед 90 рейтингових найсильніших пар світу у категорії World Under 19 Youth Latin (від 19 до 21 року) вони стали 25-ми!

vinichok1

Національним колоритом відрізняються хореографічні постановки народного художнього колективу системи Міністерства освіти і науки України театру-студії народного танцю «Віночок». Колектив створено в 1993 році талановитим педагогом-хореографом Орловою Валентиною Вікторівною.

В 2001 році театру-студії народного танцю присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив», а в 2008 році – «Народний художній колектив».

«Віночок» є одним з невеликого переліку колективів області, що працює у жанрі народно-сценічної хореографії. Репертуар колективу налічує понад 60 різноманітних хореографічних постановок. Прикрасою репертуару є українські танці: «Херсонський гопак», «Калинова Україна», «Опудало», «Прачки»; гуцульські танці: «Дударики» та «Космачанка», а також танці народів світу – російські «Милашки», «Матаня», білоруські «Вертуха» та «Закаблуки», молдавські «Пастушок» та «Юла». Творча скарбниця колективу постійно поповнюється новими яскравими постановками: «Сказочная гжель», «Єврейська рапсодія», «В царстві фініфті», «Русалонька», «Баллада о белых журавлях». Колектив також виконує сучасні хореографічні постановки: «Чарівне дитинство», «Ми – щасливі діти», «Коли я стану дорослою», «Пір у джунглях», «Канікули Боніфація» та інші. Кожен танець – це феєрверк творчої думки, яка перетворюється на маленький спектакль з цікавим сюжетом та костюмованим образом.

 

Народний художній колектив, театр-студія народного танцю «Віночок» − неодноразовий переможець багатьох міжнародних та всеукраїнських, обласних та міських хореографічних фестивалів та конкурсів, а саме: Міжнародного фестивалю народної творчості (Туреччина), Міжнародного фестивалю народної творчості «Світ талантів», Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Зоряне намисто», Всеукраїнського конкурсу-фестивалю хореографічних колективів «Натхнення», Всеукраїнського телевізійного конкурсу молодих виконавців естрадної пісні та танцю «Обрій» ім. В.Д. Чайки, Відкритого конкурсу юних та молодих виконавців «Маленькі зірки», Обласного конкурсу хореографічних колективів ім. Т. Ерліх «Весняний розмай», Всеукраїнського фестивалю-конкурсу військово-патріотичної творчості «Оберіг», Всеукраїнського благодійного концертного форуму творчості дитини «Зимове Янголя», Всеукраїнського відкритого фестивалю дитячої творчості «Скадовськ збирає друзів» та ін.

Колектив є постійним учасником культурно-масових заходів та концертних програм міста та області, веде активну благодійну діяльність, даруючи своє мистецтво вихованцям дитячого будинку «Теремок», Херсонського обласного соціального центру реабілітації дітей-інвалідів, шкіл-інтернатів, для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Театр-студія народного танцю «Віночок» працює у творчій співдружності з іншими колективами міста та області.

«Жити, мріяти, творити, радість танцю людям дарити!» - девіз народного художнього колективу системи Міністерства освіти і науки України хореографічного ансамблю «Радість».

Колектив засновано Луньовою Наталією Олексіївною у 2001 році на базі Комишанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26. У 2005 році ансамблю присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив», а в 2010 році – «Народний художній колектив».

Авторські ідеї, виконавська майстерність та позитивна енергетика колективу завжди захоплюють глядача. Ансамбль «Радість» відзначається яскравою виразністю, глибоким змістом та сюжетною завершеністю хореографічних постановок, палітрою різнопланових костюмів. У репертуарі колективу понад 50 хореографічних постановок: народні («Полька з бубнами», «Викаблуки», «Кадриль»), народні стилізовані («Квіти», «Ой, Грицю»), естрадні («Подсолнухи», «Большая стирка», «Краски радости», «Забавная история», «Всё дело в шляпе», «Танго цветочниц») та ін.

Все це є результатом синтезу досвіду та майстерності талановитого керівника колективу та натхненності й завзятості молодого педагога-хореографа – Розсуждай Віроніки Ігорівни. Сучасні погляди молодого педагога на постановку композицій привносять оригінальність та запальність у творчий репертуар колективу, серед них: «День народження Баби Яги», «Ты слышишь, море?», «Опля, картопля», «На Івана Купала». Остання на фіналі Всеукраїнського хореографічного конкурсу народного танцю ім. Павла Вірського в 2014 році отримала високу оцінку журі та визнана грамотною хореографічно-постановочною, неординарною та цікаво підготовленою роботою.

Велика увага в колективі приділяється вивченню і пропагуванню різних напрямів хореографічного мистецтва: від народного танцю, в якому використовуються елементи фольклору та етнічної культури, до сучасних модерну, джаз-модерну та контемпу, завдяки яким колектив має яскравий індивідуальний стиль виконання. Значний внесок у розвиток та досягнення колективу зробила Манкевіна Надія Казимирівна, досвідчений та талановитий акомпаніатор.

Керівники колективу є постійними експериментаторами. В 2014 році запроваджено розподіл занять з урахуванням індивідуальних особливостей: окремо для хлопців (збільшення силових вправ) та окремо для дівчат (збільшення танцювальних вправ). В поза навчальний час проводяться заняття «Мами, дочки та синочки», на яких до вивчення основ хореографії залучаються мами з маленькими дітьми, в той час як їх старші діти займаються на заняттях гуртка.

Колектив «Радість» є неодноразовим переможцем всеукраїнських, обласних та міських хореографічних фестивалів та конкурсів: Всеукраїнського телевізійного дитячого конкурсу "Крок до зірок", Всеукраїнського конкурсу-фестивалю дитячої та юнацької творчості «Зоряні крила», Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Наша земля – Україна» МДЦ «Артек», Всеукраїнського телевізійного конкурсу молодих виконавців естрадної пісні та танцю «Обрій» ім. В.Д. Чайки, Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної творчості і сучасного мистецтва «Сузір’я талантів. Зірки ХХІ століття», Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. Павла Вірського, Всеукраїнського відкритого фестивалю дитячої творчості «Скадовськ збирає друзів», Всеукраїнського конкурсу-фестивалю хореографічних колективів «Натхнення».

В колективі завжди панує атмосфера дружби, тепла та любові. Молодші діти беруть приклад зі старших, а старші завжди допомагають молодшим. Особливо це проявляється під час конкурсів та фестивалів, дозвілля та відпочинку, урізноманітненню яких керівники приділяють значну увагу.

Ансамбль «Радість» є активним учасником культурного життя міста, проводить широку концертну діяльність. За його творчістю уважно слідкують багато прихильників дитячого таланту. Колектив працює у творчій співдружності з іншими творчими колективами міста та області, активно проводить благодійну та шефську діяльність.

В театральному гуртку «АртКлас» (керівник – Біневська Світлана Анатоліївна)  діти вивчають театральне мистецтво та навчаються акторській майстерності. За невеликий термін свого існування колективи створили низку вистав та свят: «Новорічні пригоди», «Свято Миколая», арт-програму «Різдвяні етюди», вистави «Людвіг XIV і Тута Карлсон перша і єдина», «Покинуті іграшки», «Не буду просити прощення».

Розвиток творчого потенціалу й фантазії у поєднанні з виконавською майстерністю допомагають вихованцям у пошуку цікавих акторських знахідок під час участі у міських конкурсах: художнього читання «Мова моя калинова», дитячого фестивалю «Театральна весна», «Кришталеві нотки». Виступи колективів завжди високо оцінюються членами журі. В 2015 році театральний гурток «АртКлас» посів ІІ місце на фестивалі «Театральна весна».

 

Інноваційною формою роботи з художньо-естетичного напряму є хореографічно-естетичний комплекс «Едельвейс», освітня структура, яка забезпечує комплексний підхід до здобуття знань, практичних вмінь та навичок у сфері хореографії (провідна роль), вокалу, моделювання і дизайну одягу, що сприяє збагаченню емоційно-естетичного досвіду вихованців.  Комплекс «Едельвейс» засновано у 2006 році беззмінним керівником, заслуженим працівником культури України, відмінником освіти України, Світланою Валентинівною Якубою.

Основою створення комплексу став ансамбль танцю «Едельвейс», який з легкого «па» Якуби Світлани Валентинівни діє з 1984 року. В 1999 році колективу присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив», в 2008 році – «Народний художній колектив», а в 2013 та в 2018 роках звання підтверджено. Керівник ансамблю разом з педагогами-хореографами: Якубою Олегом Вікторовичем, Набокою Оленою Дмитрівною та акомпаніаторами: Філенко Олексієм Вікторовичем  та Сливою Сергієм Миколайовичем створюють всі умови для творчого зростання колективу, який по праву займає почесне місце у колі творчих колективів міста та області.

Ансамбль має власний стиль та власну манеру виконання. Репертуар народного художнього колективу системи Міністерства освіти і науки України ансамблю таню "Едельвейс" щороку оновлюється з урахуванням творчої індивідуальності вихованців. На сьогодні в репертуарі колективу понад 50 хореографічних постановок: народні («Рушникова баркарола», «Школа музик», «Гончарики», «Весняні забавлянки», «Білоруська полька-скакуха», «Косовиця», «Краков’як»), класичні («Великий вальс», «Кришталевий вальс», «Зимова казка», «Танцуючі принцеси», «Дихання моря»), естрадні («Хмари», «Посмішка», «Музикант», «Кольоровий метелик», «Буратіно», «День народження», «Веселі бурундуки», «Різдвяні цукерки») та ін. За його творчістю уважно слідкують багато прихильників дитячого таланту.

 

За останні п’ять років народний художній колектив ансамбль танцю «Едельвейс» ставав неодноразовим переможцем конкурсів і фестивалів різного рівня:
XVII Міжнародного молодіжного фольклорного фестивалю (м. Марибор, Словенія),
Міжнародного дитячого фестивалю (м. Руан, Франція),
Міжнародного дитячого фестивалю «Світ талантів»,
Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Скадовськ збирає друзів»,
Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Різдвяні дзвони» (Гран-прі),
Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Зірки майбутнього»,
Всеукраїнського багатожанрового фестивалю мистецтв «Лиманські зорі»,
Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Зірки «Прибережного»» (Гран-прі),
Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі»,
Всеукраїнського конкурсу юних та молодих виконавців «Маленькі зірки» (Гран-прі),
Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Країна талантів»,
Всеукраїнського конкурсу-фестивалю хореографічних колективів «Натхнення»,
Всеукраїнського конкурсу-фестивалю військово-патріотичної творчості «Оберіг»,
Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії «Натхнення Хортиці»,
Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Наша земля - Україна»,
Благодійного форуму творчості дитини «Янголя»,
Відкритого регіонального фестивалю «Таланти Таврії»,
Відкритого дитячого фестивалю «Танцюймо, Україно!»,
Регіонального фестивалю-конкурсу авторських хореографічних творів «Верховинця степова криниця»,
Регіонального конкурсу сюжетного танцю та малих форм «Чарівний чобіток»,
Регіонального хореографічного телевізійного конкурсу «Танцюймо, Україно»,
Регіонального дитячого фестивалю «Світ талантів Південна Україна»,
обласного конкурсу хореографічного мистецтва «Зимова казка»,
обласного хореографічного конкурсу малих груп «Ми з України»,
обласний туру Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. Павла Вірського,
міського християнського фестивалю дитячої творчості «Острів Різдва»,
Першого телевізійного фестивалю «Новорічний зорепад»,
Фестивалю аматорського мистецтва «Барвінкова Україна»,
міського фестивалю хореографічних колективів «Танцювальний олімп Херсонщини»,
Першого телевізійного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Таврійська зірка»,
Телевізійного конкурсу молодих виконавців естрадної пісні і танцю ім. В.Д. Чайки «Обрій» (Гран-прі) та ін.

В 2017 році ансамбль «Едельвейс» з дружнім творчим візитом завітав до дитячого ансамблю танцю «Літаринка» Білоруського державного університету. Колективом проведено майстер-класи та благодійні концерти в дитячих будинках та реабілітаційних центрах м. Мінська. Ансамблю оголошено Подяку управління у справах культури Республіки Білорусь за розширення та укріплення культурних зв’язків. В колективі особлива увага приділяється дозвіллю та оздоровленню вихованців. Налагоджена тісна співпраця керівників колективу та батьківського комітету сприяє підвищенню рівня матеріально-технічного забезпечення колективу. «Едельвейс» займає почесне місце у колі творчих колективів Херсона, є постійним активним учасником міських та обласних заходів: культурно-масових заходів до Дня міста, обласного ярмарку успіху і досягнень «Таланти Херсонщини», свята народних талантів «Славна Україна піснями й хлібами», святкового заходу з нагоди 15-річчя Херсонської обласної громадської організації «Творці сучасності», танцювального марафону, присвяченого Дню Європи тощо Є постійним учасником Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії».

Колектив творчо співпрацює з хореографічними колективами Центру та міста, надає шефську допомогу багатьом закладам, підприємствам та громадським організаціям, веде активну благодійну діяльність (концерти для дітей-інвалідів, дітей-сиріт, святкові заходи для воїнів-учасників, ветеранів АТО на Сході України). За яскраве самовираження, високу виконавчу майстерність та активну концертну діяльність колектив нагороджено численними грамотами та подяками. та ін.