Білосніжний папір, кусок глини, шматок тканини – все це, помножене на фантазію та уяву, в талановитих руках вихованців гуртків образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва перетворюються на прекрасні мистецькі витвори, які прикрашають нашу сіру буденність.

Такі перетворення можливі завдяки відданості та любові до мистецтва творчих педагогів, майстрів-професіоналів, людей, закоханих у свою справу – Ліпшиць Олени Едуардівни (методиста напряму), Фахрадової Олесі Олександрівни, Лисенко Віти Михайлівни, Бандурської Світлани ВалентинівниЛіпшиць Олега Віллієвича.

Мистецька палітра напряму представлена гуртками «Народна творчість», «Виготовлення іграшок-сувенірів», «Студія образотворчого мистецтва», «Декоративно-образотворче мистецтво».

З 2004 року справжньою окрасою напряму є студія образотворчого мистецтва «Метелик», яка в 2011 році отримала почесне звання «Зразковий художній колектив».

В 2017 році відкрито майстерню кераміки та гончарства. На сьогодні майстерня працює вже на повну силу: кожен охочий може спробувати себе в ролі гончара або майстра з розпису кераміки, навчитися працювати за гончарним кругом, розписувати власноруч створені вироби. На справжню машину часу перетворюється гончарне коло під час роботи з глиною, адже це рідкісна можливість в сучасному столітті доторкнутися до мистецтва наших предків. В цьому й полягає величезний патріотичний потенціал, оскільки це витоки історії мистецтва рідного краю, нашого народу. Вже проведено серію майстер-класів під чуйним керівництвом фахівця бази відпочинку «Зелені хутори Таврії».

 

Кожне заняття – це своєрідне занурення у світ прекрасного з використанням різноманітних форм та методів роботи, що сприяють повному розкриттю творчого потенціалу кожного вихованця, а саме: робота у групах, творчі завдання, презентація власних робіт «Ярмарок ідей», створення колективних робіт, розв’язання тематичних кросвордів «Кольори», сюжетно-рольові ігри «Я – художник» та «Я – на вернісажі». У роботі з гуртківцями молодшої вікової категорії педагоги використовують казкотерапію. Старші вихованці активно залучаються до проектної діяльності: створення власного проекту-розробки від схеми та ескізів до кінцевого результату.

Педагоги напряму в своїй роботі акцентують увагу на відродженні та збереженні народних промислів: бісероплетіння, вишивки, виготовлення фольклорних ляльок, різноманітних оберегів. Але й не відстають від сучасних тенденцій у сфері декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, постійно впроваджуючи новітні методики (валяння, левказ, філігрань, куругамі) та роботу з новими сучасними матеріалами.

Особливу увагу педагоги приділяють роботі з обдарованими дітьми, організовуючи персональні виставки. Роботи дітей вже встигли завоювати прихильність і відвідувачів, і членів журі виставок, які відрізняються оригінальністю, творчим підходом, злетом фантазії та вигадкою. Тому більшість вихованців є дипломантами та лауреатами міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських конкурсів: «Творчість. Фантазія. Мистецтво», «Барви Таврії», «Дотик янгола», «Космічні фантазії».

Майстер-класи, що традиційно проходять на базі студії, з нетерпінням чекають вихованці Центру, учні та вчителі шкіл, колеги-позашкільники. Щорічно фахівці напряму проводять суддівство районних етапів міського конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва «Творчість. Фантазія. Мистецтво» та міського конкурсу образотворчого мистецтва «Барви Таврії».

Для організації змістовного дозвілля вихованців, особливо в канікулярний період, педагогами проводиться робота по систематичному залученню дітей до участі масових заходах, екскурсіях, етнографічних експедиціях. Традиційним пізнавально-розважальним заходом, який щорічно проводиться під час осінніх канікул з виїздом до лісу, є «День козацької слави». Вихованці неодноразово здійснювали етнографічні експедиції до національного музею-заповідника українського гончарства в с. Опішне (Полтавська обл.) та Національного Центру декоративного розпису в с. Петриківка (Дніпропетровська обл.), під час перебування в яких, вони знайомились з роботою народних умільців та брали участь у майстер-класах.

Враховуючи актуальність збереження, відродження та розвитку народних ремесел в південному регіоні та прагнення вихованців опанувати ремесло кераміки та гончарства, при зразковій студії образотворчого мистецтва «Метелик» планується створення майстерні кераміки та гончарства. Необхідне гончарне обладнання придбано за кошти, отримані за розробку грантових проектів «Відродження українських народних ремесел» та «Започаткування та розвиток гончарної справи на Херсонщині. Формування почуття благодійності і милосердя у дітей».

Краса, талант та творчість у поєднанні творять дива: вмить оживають кумедні «Совушки-красуні», виготовлені з солоного тіста та колекція пластилінових скульптурних погрудь відомих особистостей, які вражають емоційністю та неабиякою схожістю; зачаровують своєю вишуканістю та стильністю картини, створені розчерком пензля чи оздоблені блискучими кристалами; манять таємничою красою «роздуми» на тему космічних фантазій; гріють душу вишиванки, ляльки-мотанки та розфарбовані вироби із глини… Бо в ці дива вкладена душа кожного, хто присвятив своє життя мистецтву!