Результати проведення міського етапу Всеукраїнського конкурсу "Мій рідний край - моя земля" (2017 р.)

Згідно з планом проведення міських заходів екологічного напряму на 2017-2018 навчальний рік та з метою оволодіння учнівською молоддю знаннями про навколишнє середовище, формування екологічної культури особистості, набуття знань і досвіду розв’язання екологічних проблем, залучення до практичної природоохоронної роботи та інших біологічних напрямів, навчальні заклади освіти міста взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Мій рідний край - моя земля».
Відповідно до наказу управління освіти Херсонської міської ради № 187-Т від 17.08.17 року «Про організацію та проведення масових заходів екологічного напряму позашкільної освіти в навчальних закладах міста Херсона у 2017 – 2018 навчальному році» у даному конкурсі пропонувалось взяти участь усім загальноосвітнім навчальним. Звітні матеріали про роботу надіслали 19 закладів освіти (у 2016 році - 22 заклади): № 3, 6, 9, 14, 18, 20, 25, 26, 27, 28, 30, 31, 36, 44, 47, 48, 51, 54, Херсонський Центр дитячої та юнацької творчості.
У рамках конкурсу робота проводилась у двох напрямах: «Природоохоронна робота і екологія» та «Експериментальна робота з біології, продуктивна праця і дослідницька робота в галузі сільського і лісового господарства».
Працюючи за завданням напряму «Природоохоронна робота і екологія», заклади освіти взяли участь у масових трудових, природоохоронних екологічних заходах та акціях, працювали над збереженням, примноженням та впорядкуванням зелених насаджень на пришкільних ділянках, парках та скверах міста, проводили практичну роботу по догляду за водоймами, очищали та впорядковували берега річок і озер. Взимку виготовляли та розвішували годівниці, підгодовували птахів, навесні виготовляли та розвішували шпаківні. Вивчаючи рослинний і тваринний світ нашого краю, проводили заходи по його охороні та збереженню, досліджували та спостерігали за представниками флори і фауни. Подорожуючи Херсонщиною, учні шкіл знайомилися з унікальними куточками нашого краю і його природою.
За напрямком “Експериментальна робота з біології, продуктивна праця і дослідницька робота в галузі сільського і лісового господарства” працювали учні Комишанської загальнооосвітньої школи №26 та учнівський колектив навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня – спеціалізована школа ІІ ступеня колегіум» № 51 ім. Г.О.Потьомкіна Херсонської міської ради. Учні Комишанської загальноосвітньої школи № 26 доглядали на навчально-дослідній ділянці фруктові дерева: яблуні, груші, сливи. Проводили дослідницьку роботу з метою збільшення врожайності.
Учні 9-а класу навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня – спеціалізована школа ІІ ступеня колегіум» № 51 ім. Г.О.Потьомкіна Херсонської міської ради багато уваги приділяли озелененню кабінетів та пришкільної ділянки квітами, вчилися розмножувати кущові рослини для зеленої огорожі закладу, спостерігали за розвитком дерев шкільного двору та доглядали за ними.
Заклади освіти брали участь у семінарах, обласних та Всеукраїнських конкурсах, міському етапі Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів «Земля – наш спільний дім», міській екологічній конференції, брейн-рингах, флеш-мобах, виставках малюнків та екологічних плакатів, постерів.
За підсумками роботи комісії переможцями стали:
- за напрямом «Природоохоронна робота і екологія»:
І місце - вихованці гуртків еколого-натуралістичного напряму центру екологічної культури та виховання «Дивосвіт» Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості (директор Тавожнянський В.М.);
- учнівський колектив Херсонської гімназії № 3 Херсонської міської ради.
ІІ місце - вихованці екологічного клубу «ЮНОП» (керівник клубу Зубко Н.І.) спеціалізованої школи І - ІІІ ступенів № 27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради;
- учнівський колектив Херсонської багатопрофільної гімназії №20 імені Б.Лавреньова Херсонської міської ради.
ІІІ місце - учнівський колектив Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів № 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради;
- учнівський колектив Херсонського загальноосвітнього навчально – виховного комплексу № 48 Херсонської міської ради.
- за напрямом «Експериментальна робота з біології, продуктивна праця і дослідницька робота в галузі сільського і лісового господарства»:
І місце - учнівський колектив Комишанської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 26 Херсонської міської ради.
ІІ місце не присуджено.
ІІІ місце - учнівський колектив 9-а класу (керівник Липовяк Е.І.) Херсонського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I ступеня – спеціалізована школа II ступеня - колегіум» № 51 ім. Г.О.Потьомкіна Херсонської міської ради.
Подяками відзначені колективи закладів освіти №6, 25, 28, 47 за практичну природоохоронну діяльність в рамках конкурсу.
Роботи, які зайняли I і II місця, направлені для участі в обласному етапі конкурсу до комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.

ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ © 2012-2016. Усі права захищені. (0552) 42-97-87