Результати проведення міського етапу Всеукраїнського конкурсу "Юний дослідник" (2018 р.)

З метою виявлення здібностей до дослідницької та експериментальної роботи учнів 9-11 років в галузі біології (природознавства), розвитку та вдосконалення вмінь ведення фенологічних спостережень, формування первинних екологічних знань, проводився міський етап Всеукраїнського конкурсу «Юний дослідник».
Відповідно до наказу управління освіти Херсонської міської ради № 187-Т від 17.08.17 року «Про організацію та проведення масових заходів екологічного напряму позашкільної освіти в навчальних закладах міста Херсона у 2017 – 2018 навчальному році» у даному конкурсі пропонувалось взяти участь загальноосвітнім навчальним закладам: № 3, 12, 16, 20, 25, 26, 30, 41, 48, 55. На міський етап конкурсу роботи надіслали представники 10 закладів освіти (13 робоіт): № 4, 20 (2 роботи), 21, 25, 27 (3 роботи), 30, 44, 48, 56, Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості (у 2017 році 11 закладів, 13 робіт).
Експериментально-дослідницька робота велася за такими номінаціями:
- «Я і природа»,
- «Рослини навколо нас»,
- «Тваринний світ»,
- «Охорона здоров'я»,
- «Народознавство, краєзнавство».
Учні закладів освіти №20, 21 та 44 представили роботи у номінації «Я і природа». Суходубська Рімма, учениця 4-в класу (керівник Степанченко О.Д.) Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №44 Херсонської міської ради досліджувала шкідливий вплив використаних батарейок на навколишнє сердовище. Чапленко Анастасія, учениця 5-б класу Антонівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №21 Херсонської міської ради (керівники Куца І.І.? Мирошніченко Т.В.) вирощувала кристали солі у домашніх умовах. Учениця 3 класу Херсонської багатопрофільної гімназії №20 імені Бориса Лавреньова Херсонської міської ради Єфіменко Юлія (керівник Грянко І.А.) досліджувала вплив шкідливих хімічних забруднювачів довкілля на живі організми.
Юні науковці закладів освіти № 27, 30 та 52 представили на конкурс роботи у номінації «Рослини навколо нас». Величко Вікторія, учениця 5 класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради досліджувала вегетативне розмноження та розвиток хлорофітума (керівники Зубко Н.І., Величко Н.С.). Учень 4 класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради Носов Дмитро спроектував форму горщика який дає можливість дозовано зволожувати грунт у необхідних зонах під час вирощування розсади у теплицях (керівник роботи Гладченко О.А.).
Учні 5-в класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 52 з поглибленим вивченням української мови Херсонської міської ради досліджували умови проростання насіння (керівник роботи Синіцька Ю.Г.). У номінації «Тваринний світ» були представлені роботи закладів освіти № 20, 25 та Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради. Василенко Діана, учениця 6-в класу Херсонської багатопрофільної гімназії № 20 імені Бориса Лавреньова Херсонської міської ради досліджувала оптимальні умови для вирощування личинок тритона голчатого в домашніх умовах (керівник роботи Ласька С.С.). Спостереження за перелітним птахом сорокопудом терновим, провели вихованці гуртка «Юний дослідник» (керівник Тєлєганова О.С.) Херсонської загальноосвітньої школи І ступеня № 25 Херсонської міської ради.
Вихованці гуртка «Природа і фантазія» (керівник Карпій С.З.) Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради досліджували вплив різноманітних факторів на розвиток равликів Ахатин. «Охорона здоров`я» - третя номінація конкурсу, в якій були представлені роботи учнів закладів освіти № 27 та 48. Смірнова Анна, учениця 6 класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради досліджувала особливості валеолого-гігієнічної освіти та спеціальних вправ для очей як основ профілактики захворювань органів зору (керівник роботи Зубко Н.І.). Соценко Андрій, учень 6-а класу Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу № 48 Херсонської міської ради, досліджував гігієнічне значення мікроклімату приміщення навчального кабінету (керівник роботи Свинарьова Г.А).
Номінація «Народознавство, краєзнавство» була представлена роботами учнів закладів освіти № 27 та 56. Учениця 6 класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради Нетреба Олена досліджувала місце тварин у народній творчості: українських народних казках, виробах прикладного мистецтва (керівник роботи Зубко Н.І.). Кравчук Вероніка, учениця 5-а класу Херсонського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – спеціалізована школа з поглибленим вивченням англійської мови І ступеня – гімназія» № 56 Херсонської міської ради досліджувала символіку рослин та птахів на білому полі рушника та сорочки (керівник роботи Макарова А.А.).
Всі конкурсні роботи цікаві та творчі і є першою сходинкою до написання більш складних науково-дослідницьких робіт, тому і критерії оцінювання за положенням відповідають вимогам щодо оформлення наукових робіт членів Малої Академії Наук України: актуальність теми роботи; науковий підхід до ведення дослідження; обґрунтованість отриманих результатів, висновків; практичне значення роботи.

За підсумками роботи журі переможцями стали:
- уномінації «Я і природа»:
І місце - Суходубська Рімма, учениця 4-в класу (керівник Степанченко О.Д.) Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 44 Херсонської міської ради;
ІІ місце – Чапленко Анастасія, учениця 5-б класу Антонівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 21 Херсонської міської ради (керівники Куца І.І. Мирошніченко Т.В.);
ІІІ місце – Єфіменко Юлія, учениця 3 класу Херсонської багатопрофільної гімназії № 20 імені Бориса Лавреньова Херсонської міської ради (керівник Грянко І.А.);

- уномінації «Рослини навколо нас»:
І місце - Носов Дмитро, учень 4 класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради (керівник роботи Гладченко О.А.).
ІІ місце - Величко Вікторія, учениця 5 класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради (керівники Зубко Н.І., Величко Н.С.);
ІІІ місце – Бехтер О., Богосюк М., Єременко Д., Вжешневська П., учні 5-в класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 52 з поглибленим вивченням української мови Херсонської міської ради (керівник роботи Синіцька Ю.Г.);

- уномінації «Тваринний світ»:
І місце - Василенко Діана, учениця 6-в класу Херсонської багатопрофільної гімназії № 20 імені Бориса Лавреньова Херсонської міської ради (керівник роботи Ласька С.С.);
ІІ місце - вихованці гуртка «Природа і фантазія» (керівник Карпій С.З.) Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради;
ІІІ місце - вихованці гуртка «Юний дослідник» (керівник Тєлєганова О.С.) Херсонської загальноосвітньої школи І ступеня № 25 Херсонської міської ради;

- уномінації «Охорона здоров'я»:
І місце - Смірнова Анна, учениця 6 класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради (керівник роботи Зубко Н.І.);
ІІ місце - Соценко Андрій, учень 6-а класу Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу № 48 Херсонської міської ради (керівник роботи Свинарьова Г.А);
ІІІ місце – не присуджено нікому;

- уномінації «Народознавство, краєзнавство»:
І місце – не присуджено нікому;
ІІ місце - Кравчук Вероніка, учениця 5-а класу Херсонського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – спеціалізована школа з поглибленим вивченням англійської мови І ступеня – гімназія» № 56 Херсонської міської ради (керівник роботи Макарова А.А.);
ІІІ місце - Нетреба Олена, учениця 6 класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради (керівник роботи Зубко Н.І.).
Роботи, які зайняли в номінаціях І місце, направляються на участь у Всеукраїнському етапі конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із біології (природознавства) до Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді м. Київ.

ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ © 2012-2016. Усі права захищені. (0552) 42-97-87