Результати проведення міського етапу Всеукраїнського конкурсу "Вчимося заповідувати" (2017 р.)

Надрукувати

Згідно з планом проведення міських заходів екологічного напряму на 2017-2018 навчальний рік та з метою залучення юнацької молоді до роботи по збереженню біорізноманіття, вивчення методів оцінки стану природних територій та негативного впливу антропогенних факторів довкілля, активізації природоохоронної роботи та формування екологічного світогляду, учні навчальних закладів міста взяли участь у міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Вчимося заповідувати».
Основні завдання конкурс:
- встановлення, вивчення фітоценозу (Червона книга України, Зелена книга України), складання його переліку, картування його місцезростань, розробка заходів охорони в межах територій що досліджувались;
- виявлення та дослідження угрупувань рідкісних, регіонально рідкісних, зникаючих рослин в межах певного регіону з подальшою фіксацією, кількісним аналізом та оцінкою їх стану;
- встановлення основних факторів антропогенного впливу на довкілля, оволодіння методом негативного впливу на рослинний світ;
- просвітницька робота щодо значення збереження червонокнижних видів рослин;
- еколого-краєзнавча робота у сфері природоохоронної діяльності, розроблення методичних рекомендацій з еколого-просвітницької діяльності молоді щодо збереження та відтворення рідкісних видів рослин.
Відповідно до yаказу управління освіти Херсонської міської ради № 187-Т від 17.08.17 року «Про організацію та проведення масових заходів екологічного напряму позашкільної освіти в навчальних закладах міста Херсона у 2017 – 2018 навчальному році» у даному конкурсі пропонувалось взяти участь загальноосвітнім навчальним закладам: № 14, 27, 32, 34, 36, 46, 47, Херсонський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа ІІ ступеня - ліцей журналістики, економіки та правознавства» Херсонської міської ради. Для участі у конкурсі надіслали роботи 10 загальноосвітніх навчальних закладів (у 2016 році – 8 закладів) № 4, 14, 27, 30, 37, 47, 51, 52, 56, ХЦДЮТ.
Величко Наталія та Сушков Кирило члени клубу «Юноп» (керівник Зубко Н.І.), учні 11 класу спеціалізованої школи I-III ступенів № 27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради в рамках літньої експедиційної практики досліджували стан водно-болотних угідь Нижньодніпровських плавнів, вивчали вищі водні та прибережно-водні рослини, працювали над проектом на тему: «Вищі водні рослини заплавних водойм дельти Дніпра та їх созологічна оцінка».
Рожкін Микола, учень 8-б класу (керівник Алєксєєва Т.В.) Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів № 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради досліджував матеріали про рослини занесені до Червоної книги України та описав еколого-краєзнавчу роботу у сфері природоохоронної діяльності своєї школи.
Роботу по збереженню природних об`єктів Нижньодніпровського національного природного парку «Нижньодніпровський» проводили вихованці еколого-природничого напряму Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості. Колективи гуртків досліджували стан прибережних захисних смуг та водоохоронних зон водойм що належать до території НПП «Нижньодніпровський». До цієї роботи були залучені громадські організації, державні структури та відділи національного парку. В місті Херсоні та на лівобережжі Дніпра була організована екологічна кампанія по виявленню та вивозу смітників з берегів річок та озер, залучені засоби масової інформації, органи місцевого самоврядування, ОСББ, громада міста. Проводилася інформаційно-просвітницька робота серед населення міста: розміщені бігборди, розповсюджувалися листівки та буклети, виступи на радіо, інформація на сайті облдержадміністрації та міськвиконкому. Масштабна екологічна акція, ініційована Херсонським Центром дитячої та юнацької творчості за підтримки громадських організацій «Берегиня», «Вело-Херсон», університетів, загальноосвітніх закладів відбулася 22-23 вересня 2017 року. До акції долучилися майже 500 учасників, які прибирали сміття на берегах Дніпра, річки Кошової, озера Мідного та інших водойм. Одинадцятого жовтня у великій залі міськвиконкому відбувся круглий стіл за участі організаторів акції та представників органів місцевого самоврядування, державних екологічних організацій та житлово-комунального господарства. Створено відеофільм про перебіг акції.
За підсумками роботи комісії переможцями стали:
І місце – Сушков Кирило, Величко Наталія члени клубу ЮНОП» (керівник клубу Зубко Н.І.), учні 11 класу спеціалізованої школи I-III ступенів № 27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради;
- учнівський колектив Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості (директор Тавожнянський В.М.).
ІІ місце – не присуджено.
ІІІ місце – Рожкін Микола, учень 8-б класу (керівник Алєксєєва Т.В.) Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів № 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради.
Подяками відзначено учнівські колективи Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 14 та 9-а класу (керівник Липовяк Е.І.) Херсонського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I ступеня – спеціалізована школа II ступеня - колегіум» № 51 ім. Г.О. Потьомкіна Херсонської міської ради.
Роботи, які посіли I місце, направлені для участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу до комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.