Результати участі закладів освіти м. Херсона у міському етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка "Зоологічна галерея" (2017 р.)

Згідно з планом екологічної роботи на 2016-207 навчальний рік та з метою сприяння розвитку бережливого ставлення до природи, творчої художньої активності учнівської молоді в анімалістичному жанрі серед навчальних у закладів освіти міста проведено міський етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Зоологічна галерея».
Серед завдань конкурсу: сприяння розвитку бережливого ставлення до природи, творчої художньої активності учнівської молоді в анімалістичному жанрі, виховання ціннісного ставлення до біорізноманіття свого регіону, активізація пізнавальної діяльності учнівської молоді до представників тваринного світу з різних зоогеографічних областей, розвиток образного мислення і емоційної чуйності, розкриття творчих здібностей та художнього смаку підростаючого покоління.
Відповідно до наказу управління освіти Херсонської міської ради № 278 від 23.08.16 р. «Про організацію та проведення заходів екологічного напрямку позашкільної освіти в навчальних закладах міста Херсона у 2016-2017 навчальному році» у даному конкурсі пропонувалось взяти участь загальноосвітнім навчальним закладам № 3, 11, 17, 21, 27, 36, 44, 51, ЛЖЕП, ТЛМ Малюнки на конкурс надіслали загальноосвітні навчальні заклади № 1, 4, 8, 17, 21, 26, 27, 30, 32, 43, 54, 55, ТЛМ, ЛЖЕП, ХАЛ, Центр дитячої та юнацької творчості. Не за умовами виконано 14 робіт навчальних закладів № 1, 17, 26, ТЛМ, ХАЛ.
Для оформлення малюнків використовувались різноманітні техніки виконання та матеріали: гуаш, акварель, воскова крейда, олівці тощо. При оцінюванні конкурсних робіт враховувались: художня виразність; реальність вигляду і характерних ознак птахів і ссавців регіону, зоогеографічних областей світу; оригінальність композиційного рішення та індивідуальність і креативність творчого почерку.
Всього у конкурсі взяло участь 17 закладів освіти, 32 учасники представили 58 малюнків (у порівнянні з минулим роком кількість закладів-часників конкурсу збільшилась на 1 заклад).
Слід зауважити, що не всі учасники дотрималась умов виконання конкурсних робіт. Тому, виходячи із умов конкурсу, основними недоліками представлених робіт стали:
- до участі в конкурсі запрошувались лише учні 7-9 класів загальноосвітніх шкіл та вихованці позашкільних навчальних закладів;
- формат малюнка повинен бути лише А2;
- кількість робіт від автора чи колективу - два малюнка (на першому - намалювати птахів або ссавців, які мешкають на території регіону, на другому - представників різних зоогеографічних областей світу);
- до кожної роботи додається етикетка (10 x 6 см), справа унизу або на зворотній стороні малюнка: назва роботи, прізвище, ім'я і вік автора, техніка виконання, повна назва навчального закладу.

За підсумками роботи комісії переможцями стали:
І місце:
- Гридін Павло, 15 років, учень Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів № 27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради;
- Панасовська Орина, 13 років, вихованка гуртка «Юні охоронці природи» (керівник гуртка Костіна Н.М.) Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради;
- Мішустіна Анастасія, 13 років, учениця Херсонської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 55 Херсонської міської ради;
- Скороход Юлія, 16 років, учениця Антонівської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 21 Херсонської міської ради;
- Карпенко Дар’я, учениця 9 класу Херсонського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа II ступеню – ліцей журналістики, економіки і правознавства» Херсонської міської ради/

ІІ місце:
- Риженко Тетяна, 15 років, учениця Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів № 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради;
- Воблікова Ганна, 14 років, вихованка клубу «Альбіон» (керівник гуртка Костіна Н.М.) Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради;
- Кононенко Ірина, учениця 8 класу (керівник роботи Горбачова М.В.) Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів № 54 з поглибленим вивченням іспанської мови та інших іноземних мов Херсонської міської ради;
- Романова Вероніка, 14 років, учениця Херсонської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 55 Херсонської міської ради;
- Пендак Владислав, 15 років, учень Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів № 27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради/

ІІІ місце:
– Барсук Ксенія, учениця 8 класу (керівник роботи Горбачова М.В.) Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів № 54 з поглибленим вивченням іспанської мови та інших іноземних мов Херсонської міської ради;
- Баздирєв Костянтин, учень 7 класу Херсонської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 32 Херсонської міської ради;
- Антоненко Анастасія, учениця Херсонського навчально-виховного комплексу № 11 Херсонської міської ради (керівник роботи Александровська Г.Л.);
- Чебан Яна, учениця 9 класу Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів № 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради;
- Годунок Микола, учень 7 класу Зеленівської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 38 Херсонської міської ради.

Подяками відзначено роботи:
- Демченко Алісу, ученицю 7 класу Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів № 27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради;
- Арбузової Крістіни, учениці 8 класу (керівник Яблуновська О.В.) Херсонської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 4 Херсонської міської ради;
- Голуба Богдана, Трєніна Севаст’яна, учнів 9 класу Херсонської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 32 Херсонської міської ради;
- Томенко Анастасії, учениці 8 класу Херсонської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 32 Херсонської міської ради;
- Кладкової Тетяни, учениці 7 класу Херсонської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 32 Херсонської міської ради;
- Гордовенко Ганни, учениці 8 класу Херсонського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа I-II ступенів» № 8 Херсонської міської ради/

Роботи, які зайняли I та II місця, направляються для участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Зоологічна галерея» до Комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.

ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ © 2012-2016. Усі права захищені. (0552) 42-97-87