Інформація про участь закладів освіти м. Херсона у міському етапі Всеукраїнського конкурсу школярів та учнівської молоді "Вчимося заповідувати"

Згідно з планом проведення міських заходів екологічного напряму на 2015-2016 навчальний рік, з метою залучення юнацької молоді до роботи по збереженню біорізноманіття, вивчення методів оцінки стану природних територій та негативного впливу антропогенних факторів довкілля, активізації природоохоронної роботи та формування екологічного світогляду, учні навчальних закладів міста взяли участь у міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Вчимося заповідувати».
Основним завданням конкурсу є: встановлення, вивчення фітоценозу (Червона книга України, Зелена книга України), складання його переліку, картування його місцезростань, розробка заходів охорони в межах територій що досліджувались; виявлення та дослідження угрупувань рідкісних, регіонально рідкісних, зникаючих рослин в межах певного регіону з подальшою фіксацією, кількісним аналізом та оцінкою їх стану; встановлення основних факторів антропогенного впливу на довкілля, оволодіння методом негативного впливу на рослинний світ; просвітницька робота щодо значення збереження червонокнижних видів рослин.
Відповідно до наказу управління освіти Херсонської міської ради № 313 від 31.08.15 року «Про організацію та проведення масових заходів екологічного напряму позашкільної освіти в навчальних закладах міста Херсона у 2015 – 2016 навчальному році» у даному конкурсі пропонувалось взяти участь загальноосвітнім навчальним закладам № 2, 4, 8, 9, 15, 18, 43, Академічному піцею при ХДУ. Для участі у конкурсі були надіслані роботи загальноосвітніх навчальних закладів № 4, 15, 18, 27 та вихованців Центру дитячої та юнацької творчості.
Учні спеціалізованої школи № 27 в рамках літньої експедиційної практики досліджували стан водно-болотних угідь Нижньодніпровських плавнів, вивчали рослинний і тваринний світ даного об’єкту. Програма експедиції включала проведення лекційних та практичних занять, екскурсій в мальовничі куточки дикої природи, виконання групових та індивідуальних завдань. В минулому році досліджено 47 видів водних та прибережно-водних рослин, з них 2 види занесені до Червоної книги України (Водяний горіх плаваючий (чилім) та Сальвінія плаваюча) та 2 – до Зеленої книги України (Латаття біле та глечики жовті). Для кожного виду було проаналізовано таксономічну приналежність, визначена екологічна група за відношенням до світла, вологи та місцем зростання. Головним завданням цього року було дослідження острівної флори плавнів та закономірностей її розміщення. Подібну роботу по вивченню плавневих лісів пониззя Дніпра надали й вихованці еколого-натуралістичного напряму Центру дитячої та юнацької творчості. Головним завданням експедиційного виїзду стало вивчення деревних пород плавневих лісів та визначеняя причин усихання дерев та зниження заліснення. В рамках експедиції було встановлено, що усихання дерев – це прямий наслідок будівництва гребель. Спостереження довели, що ліси зазнають значного впливу антропогенних факторів і потребують охорони та відновлення, що можливо за умовами створення Нижньодніпровського Національного природного парку.
За підсумками роботи комісії переможцями стали:
І місце – члени клубу ЮНОП» (керівник Зубко Н.І.) спеціалізованої школи I-III ступенів № 27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради;
ІІ місце – учнівський колектив еколого-натуралістичного напряму (керівник Василенко Л.М.) Центру дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради;
ІІІ місце - учнівський колектив 3 класу Антонівської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 18 Херсонської міської ради .
Роботи, які зайняли I та II місце направлено для участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу до комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.