Юні аграрії Херсонщини звітують

Щедрість рідної землі презентували учні Херсонщини під час обласного етапу Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої і позашкільної освіти, що пройшов 07 листопада 2019 року на базі комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.

На зліт з’їхалися команди з Нової Каховки, Генічеської районної станції юних натуралістів, Чорнобаївської НВК, Старосільської школи Великоолександрівського району, Мирненської школи Каланчацького району, комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради та міста Херсона.
Наше місто представляли: Ситнік Ярослав та Марченко Вероніка, учні 8 класу НВК ЛЖЕП, вихованці секції МАН (керівник – Козуб Наталія Марківна); Дубина Валерія, учениця 6-а класу Херсонської гімназії № 6, вихованка гуртка «Екологічний агіттеатр» (керівник – Дробікова Інна Юріївна).

Розпочався захід традиційною виставкою-презентацією досягнень трудових аграрних об’єднань під назвою: «Щедрість рідної землі». Наша команда презентувала роботу учнів закладів освіти міста з сільськогосподарського напряму, а саме: досвід догляду за садом учнів Комишанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №26; результати досліджень впливу вологості на розвиток плодових дерев вихованців гуртка «Дослідники заповідних стежок Херсонщини» (керівник – Карпій Станіслава Зіновіївна) Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості, учнів Комишанської школи № 26. «Смачно» представили перші кроки у якості селекціонера Мішука Єгора, вихованця гуртка «Юний еколог» (керівник – Маляренко Лариса Сергіївна) ЗЗСО № 37, який вирощував ягоди суниці на власній присадибній ділянці. Досвідом роботи на ґрунті також поділилась Салієнко Софія, учениця Херсонського НВК №56 (керівник – Ревко Алла Василівна), яка опановувала технологію пересаджування розсади огірків у відкритий грунт.
Вихованці секції МАН міського учнівського товариства «Логос» (керівник – Козуб Наталія Марківна) Ярослав Ситнік та Марченко Вероніка досліджували кукурудзу й представили свою науково-дослідницьку роботу: «Вплив регуляторів росту рослин на формування біометричних показників гібридів кукурудзи» під час етапу захисту. Дослід вирощування кукурудзи свідчить, що приріст урожаю забезпечує застосування нових екологічно безпечних та ефективних мікродобрив. У зв’язку, з цим розробка окремих елементів використання комплексних мікродобрив у технології вирощування кукурудзи є актуальною і необхідною для формування екологічно чистих і стабільних урожаїв культури. Тема є дуже актуальною, адже кукурудза – важлива продовольча та кормова культура, яка користується значним попитом на ринку та займає провідне місце у підвищенні показників економічної ефективності аграрного виробництва України. Про це він також розповів у своєму інтерв’ю присутнім на зльоті журналістам обласної телерадіокомпанії «Скіфія».

По завершенню офіційної частини всім учасникам було запропоновано долучитися до екскурсій до музею хліба та навчально-дослідної земельної ділянки, а бажаючі поспілкуватися з науковцями Херсонського аграрного університету та інституту зрошувального землеробства отримали вичерпні відповіді на хвилюючі питання.

За підсумками оцінювання журі команда з міста Херсона стала четвертою за сумою балів та отримала диплом за активну участь. Дипломами нагороджені також члени команди та її керівник.

Користуючись нагодою, методист Лариса Михайлівна Василенко звернулася до усіх учасників та членів журі з пропозицією підтримати екологічну кампанію «Пластикові папки та файли – не мій вибір!», що було позитивно сприйнято присутніми (детальніше про кампанію можна дізнатися за посиланням http://www.hcdut.ks.ua/index.php/21-pozdr/873-doluchajtes).

ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ © 2012-2016. Усі права захищені. (0552) 42-97-87