Такі вони... канікули!!!

Ще не встигли вщухнути емоції від літнього відпочинку, як прийшла черга осінніх канікул, сповнених «осінніми забавками»!
Тож, гайда усі на море! Так, на наше Чорне море, тільки у вигляді гри-квесту.

Юні екологи гуртка «Я і Україна» (керівник – Наталя Костіна), юні художники зразкової студії образотворчого мистецтва «Метелик» (керівники: Віта Лисенко, Олеся Фахрадова, Наталя Липа) та юні танцюристи із задоволенням, озброївшись маршрутними листами, здійснили віртуальну географічну подорож до Чорного моря: взяли участь у різноманітних випробуваннях, дослідили мушлі, вивчаючи мешканців моря, намалювали морські пейзажі та потанцювали у дружньому колі. Азарт та гарний настрій підсолодили солодкі подарунки по завершенню свята.

Все більшої популярності з кожним роком набуває Геловін або, як ще його називають, свято врожаю. Цей день майорить різноманітними заходами, до яких й долучилися наші вихованці. Так, театральний колектив «АртКлас» (керівник – Світлана Біневська) взяв участь в обласному культурно-мистецькому заході «Свято кабака, або Хелловін по-українськи!», яке проводив етнокультурний комплек «Херсонська світлиця». Персонажі слов’янської міфології та герої українських казок захоплювали з першого погляду. Чорти, відьми, мавки, русалки, лісовики, ворожбити, знахарі, характерники показували захопливе дійство на основі народних оповідань та літературних творів, проводили ігрову та конкурсну програми. Діти скуштували не тільки смачну кашу, а й незвичні страви зі звичайного гарбуза.

На справжню «гарбузову врожайницю» перетворилась Комишанська селищна бібліотека на час святкування Геловіну. Свої поробки з гарбузів разом з керівником Станіславою Карпій предстали й вихованці гуртка «Природа і фантазія», які мешкають у с. Комишани.

Дуже «врожайно» та, як завжди, цікаво та весело було в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б. Лавреньова, куди на свято Геловіну завітали вихованці гуртків «Природа рідного краю» та клубу дебати «Альбіон» (керівник – Наталя Костіна). Діти, перевдягнуті у чарівних відьмочок, вампірчиків, загадкових привидів, веселих скелетиків та чортиків, симпатичних павуків та монстрів дізнались про історичні витоки свята та особливості його святкування в різних країнах. Розважальна програма свята була насиченою та захопливою: веселі конкурси, танці та ігри. Власники найстрашенно чудових костюмів отримали призи, а всі останні, голосно вигукуючи «Trick or treat», – солодощі.

 

До святкування діти заздалегідь підготувалися: напередодні свята вихованці гуртків «Природа рідного краю», «Любування природою» (керівник – Наталя Костіна) та «Дослідники заповідних стежок Херсонщини» (керівник – Роман Муржак) виготовили з паперу страшенно веселих монстрів для святкового декору.

 Отримавши заряд бадьорості та шаленого драйву, діти продовжили веселощі під час осінніх канікул. А вони під керівництвом Наталі Костіної є дуже насиченими! Окрім участі у грі-квесті до дня Чорного моря, вихованці встигли взяти участь у семінарі-практикумі «Створення логотипу», ініційованого інформаційною еко-студією (керівник – Роман Муржак) центру екологічної культури та виховання «Дивосвіт».

 

Досвід та знання з утримання та догляду за тваринами вихованці отримали, відвідавши зоокуточок КЗ «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради. На прилеглій до закладу науково-дослідній ділянці спеціалісти заклади дітям пояснили принцип сівозміни. Тож, вихованці ще навчалися!

 

Ну, й на останок, скориставшись не зовсім жовтневою погодою, вихованці на чолі з керівниками Наталією Костіною та Романом Муржаком вирушили до лісу. А як інакше, якщо самим керівникам не сидиться на місці! База відпочинку «Казки Олешшя» зустріла дітвору конкурсами, спортивними розвагами на канатній дорозі, свіжим повітрям та смачним барбекю.

 

 

Одними з найулюбленіших місць для проведення канікул для наших вихованців є аквапарк, «Галявина казок» та зоопарк, що у м. Миколаїв. Поплюскалися у басейнах аквапарку вихованці гуртків «Природа і фантазія», «Природа рідного краю», «Дослідники заповідних стежок Херсонщини» (керівник – Станіслава Карпій).

Окрім цього, численні майстер-класи: «Осінній Херсон», «Хом’ячок – мій домашній улюбленець», «Грак – птах року 2019» - не залишили шансу нудьгувати. Не змінили вихованці Станіслави Карпій й своїй традиції – відвідувати з майстер-класами однолітків, які перебувають на лікуванні в Херсонській обласній клінічній дитячій лікарні. Цього разу дарували свої позитивні емоції пацієнтам офтальмологічного відділення.

 

Бажання прийняти водні процедури у миколаївському аквапарку виявили й вихованці гуртка «Природа рідного краю» (керівник – Наталя Козуб). Відвідали й місцевий зоопарк.

 

Зовсім не для розваг відвідали миколаївський зоопарк вихованці гуртка «Юні охоронці природи» на чолі з керівником Ларисою Василенко, а знайти відповідь на спірне питання: «Чи треба утримувати тварин у зоопарках та зоокуточках? Не краще було б спостерігати їх в умовах, наближених до природних?». Міркування були різними, але всі були одностайними в одному – тварини теж мають право на своє приватне життя без надокучливих людських очей.

А ось дорослі прихильники декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, керівники гуртків Олена Ліпшиць, Олеся Фахрадова, Віта Лисенко займали творчими справами не лише власних вихованців, а й учнів шкіл Шуменського мікрорайону. Цікаві майстер-класи: «Осінній сувенір», «Конструювання з паперу», «Подарунок» - дали змогу дітворі вкотре проявити свою творчу фантазію й виготовити власноруч тематичні осінні подарунки. Всього було задіяно 365 дітей!

 

А зі своїми юними художниками у студії керівники займалися більш серйозними справами – опановували прийоми роботи з олійними фарбами. Не забули й про відпочинок: разом з батьками вирушили до осіннього лісу черпати натхнення для створення майбутніх шедеврів.


Не дивно, що вихованці іншого напряму не уявляють своє життя без лісу й почуваються у ньому, як у себе вдома. Мова йде про вихованців туристсько-краєзнавчих гуртків, особливо тих, хто займається спортивним орієнтуванням, яке вже по праву можна назвати «лісовим» спортом. Чому? Тому що майже всі тренування та змагання з орієнтування проходять у лісовій місцевості Олешківського району, а оскільки їх багато, то досвідчені спортсмени вже «знають кожну ялинку».
Не стали виключенням й Всеукраїнські змагання зі спортивного орієнтування «Олешківські канікули 2019», де вихованці досвідченого тренера Олександра Щербини показали дуже достойні результати:
- на скорочених дистанціях першими стали: в групі Ч-14 – Домашевський Андрій (учень 8-а класу гімназії № 3), в групі Ж-12 – Коцегубова Ірина (учениця 7-а класу гімназії № 3), в групі Ж-10 – Красносельська Дар’я (учениця 5-г класу гімназії № 3), в групі Ч-10 – Канділян Едгар (учень 5-в класу гімназії № 3); третім по групі Ч-21 став Кражев Ігор (учень 11-а класу гімназії № 3);
- на середніх дистанціях бронзу отримали: Кражев Ігор, Коцегубова Ірина, Красносельська Дар’я, Шилін Олександр (учень 5-в класу гімназії № 3).
Тренер команди також став третім у групі Ч-45!

Вітаємо команду та тренера з численними перемогами! 

Таке різнопланове проведення канікул не може не захопити, тож, вихованці вже з нетерпінням чекають на зимові канікули, які будуть не менш цікавими та яскравими.

ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ © 2012-2016. Усі права захищені. (0552) 42-97-87