Така проста й така необхідна...

… ВОДА. Що ж таке вода? Здається, простішого запитання не можна придумати, бо вода – це звичайна рідина, яка давно всім відома, а навколо стільки води…!!! Але ж якої вона якості? І це ми сміливо можемо заявляти, що навколо її стільки, й можемо витрачати бездумно. Іншим же поталанило менше: її, навіть брудної, дуже мало…

Тож, проблема водних ресурсів є актуальною в кожній країні, у кожному куточку нашої планети. Про це щороку з особливим трепетом згадують 22 березня, у Всесвітній день води. Тож, і ми, юні охоронці природи міста Херсона, долучилися до цієї справи.
«Вода – джерело життя» – захід з такою назвою об’єднав вихованців гуртків «Юні охоронці природи» (керівник – Лариса Василенко), «Черліденг» (керівник – Ірина Ільїна) та учнів Херсонської гімназії № 1 (вчитель – Юлія Кравченко). До центру екологічної культури та виховання учнівської молоді «Дивосвіт», де й зібралися юні екологи, запрошено Тетяну Вячеславівну Кунафіну, заступника начальника, та Наталю Георгіївну Абдуленко, начальника відділу Басейнового управління водних ресурсів Нижнього Дніпра.

 Завдяки проведеним дослідам учасники дізналися про якість питної води та її вплив на організм. Додавання гідрокоагулянтів виявило, що найякісніша вода – вода, набрана з природного джерела, а зразки води з крана бажають кращого. А заздалегідь підготовлений вихованцями дослід продемонстрував вплив на рослинний організм: листочок пеларгонії занурений у стан з якісною водою (зразок № 1) ніяких змін не зазнав; у стакані з хімічними домішками (зразок № 2) листочок зморщився та втратив колір; у воді з вмістом маслянистої добавки (зразок № 3) – з країв почорнів; у зразку з додаванням солі (зразок № 4) – втратив колір, зморщився, на поверхні виступила сіль.

Окрім цього, діти взяли участь в аукціоні «Як можна зекономити воду у побуті». Тож, такі вражаючі результати спонукають задуматися над тим, яку воду ми п’ємо.

У форматі змагання команд відбулося відзначення Дня води для вихованців гуртка «Природа рідного краю» (керівник – Наталя Костіна) та учнів 1-в класу Херсонської гімназії № 1. «Краплинки», «Сніжинки» та «Хмаринки» змагалися у художньому, ораторському та інтелектуальному конкурсах, досліджуючи властивості та якості води, наголошуючи при цьому на численних проблемах цього природного багатства.

Бережімо найцінніше!

ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ © 2012-2016. Усі права захищені. (0552) 42-97-87