Про "вічні" питання

Як побудувати нормальні відносини з дитиною? Як змусити її слухатися? Практика виховання рясніє подібними «вічними» питаннями. Чи може психологія допомогти батькам, вчителям, вихователям в їх вирішенні? Безумовно, може. В останні десятиліття психологи зробили ряд чудових відкриттів. Одне з них – про значення стилю спілкування з дитиною для розвитку її особистості. Саме про це йшла мова під час лекції «Пошук шляхів до безконфліктної дисципліни дитини», яку провела практичний психолог Пенчукова Ольга Олександрівна для батьків вихованців студії образотворчого мистецтва «Метелик».

Йшла предметна й серйозна розмова про те, як знайти шляхи до безконфліктної дисципліни дитини. Швидше за все, про таку дисципліну мріють усі батьки. Це, безумовно, найважче і тонке завдання виховання. Адже від способу його вирішення залежить: виросте дитина внутрішньо зібраною і відповідальною людиною чи ні. Тепер уже стало безперечною істиною, що спілкування так само необхідно дитині, як і їжа. Малюк, який отримує повноцінне харчування і хороший медичний догляд, але позбавлений постійних контактів з дорослими, погано розвивається не тільки психічно, але і фізично: він не росте, худне, втрачає інтерес до життя.
Якщо продовжити порівняння з їжею, то можна сказати, що спілкування може бути не тільки здоровим, але і шкідливим. Погана їжа отруює організм, неправильне спілкування «отруює» психіку дитини, ставить під удар її психічне здоров'я, емоційне благополуччя, а згодом, звичайно, і її долю.
Проблемні, важкі, неслухняні діти – завжди результат неправильно сформованих відносин у сім'ї. Відправною точкою в прагненні налагодити відносини з дитиною або не допустити розладу в цих відносинах є один загальний принцип - безумовне прийняття.
Безумовно приймати дитину – означає любити її не за те, що вона гарна, розумна, здатна, відмінник, помічник і так далі, а просто так, просто за те, що вона є! Практичний психолог також звернула увагу на причини стійкої неслухняності дитини й розповіла, що шукати їх слід в глибині її психіки. Це на поверхні здається, що вона «просто не слухається», «просто не бажає зрозуміти», а насправді причина інша. І, як правило, вона емоційна, а не раціональна. Більше того, вона не усвідомлюється ні дорослим, ні самою дитиною.
Окрім цього, батьки отримали практичні поради, як це усвідомити і що з цим робити. По завершенню лекції психолог закликала батьків любити дітей, обіймати, приймати такими, якими вони є, дарувати їм тепло і ніжність. Нагородою за це будуть гармонійні відносини і радість спілкування з дітьми.

ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ © 2012-2016. Усі права захищені. (0552) 42-97-87