Екологія + психологія

Життя у злагоді з природою та суспільством – складові гармонійного існування та розвитку кожної людини», – саме такий меседж мали намір донести до вихованців гуртка «Юні охоронці природи» його керівник Василенко Лариса Михайлівна та практичний психолог Пенчукова Ольга Олександрівна.

Так, саме поєднання екології з психологією лягло в основу інтегрованого заняття, присвяченого важливій екологічній даті, Дню водно-болотних угідь, та емоційному стану людини у наш бурхливий час.
«При чому тут мешканці міст?», – на це питання намагалися відповісти протягом заняття-практикуму вихованці гуртка, проводячи на базі центру екологічного виховання та культури «Дивосвіт» різноманітні досліди:
- Дослід 1. В середину пластикової пляшки розміщаємо губку, з одного боку наливаємо воду та спостерігаємо як вода повільно просочується на інший бік. Висновок: по-перше, водно-болотні угіддя виконують функцію величезних «губок», зменшуючи вплив повеней; по-друге, річки, ставки, озера та болота поглинають та вбирають в себе опади та поступово їх вивільняють; втретє, солончаки виступають в якості «амортизатору» під час штормових явищ.
- Дослід 2. У зрізану у вигляді лійки пластикову пляшку поміщаємо серветку, закриваючи отвір, насипаємо шар піщаного грунту, потім покриваємо мохом (моделюємо природний фільтр) та ставимо у порожню склянку. З іншої склянки через фільтр поступово наливаємо розчин води зі звичайним ґрунтом. В результаті отримуємо чисту прозору воду. Висновок: Водно-болотні угіддя фільтрують воду, що потрапляє до них з поверхні, поповнюючи запаси поверхневих та підземних вод. Для міста Херсона, мешканці якого споживають питну воду з підземних вод, дуже актуальне питання.

Додав важливості отриманим висновкам й той факт, що, починаючи з 1990 року, у світі зникло 64 % водно-болотних угідь. Прикладом такого людського недбальства стала всім відома річка Вірьовчина, яка перестала існувати в межах нашого міста. Емоційний стан людини безпосередньо впливає на її здоров`я та вчинки. У другій частині заняття вихованці разом з психологом знайомилися та виконували вправи, які допомагають після важкого дня розслабитись, нормалізувати кровообіг та відновити свій емоційний стан.

Отже, живімо у злагоді з природою, самим собою та суспільством!

ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ © 2012-2016. Усі права захищені. (0552) 42-97-87