Літні канікули... спогади (ОНОВЛЕНО)

Так, саме спогади… Літо промайнуло, залишивши купу позитивних емоцій. Давайте згадаємо про найкращу, особливу пору для будь-якого школяра, оскільки саме літо дарує безліч можливостей для оздоровлення та відпочинку. Щороку педагогічний колектив створює належні умови для змістовного відпочинку та оздоровлення вихованців. Юні туристи, екологи, танцюристи та художники обирають цікаві для себе форми відпочинку, спільними складовими для яких є сонце, повітря та вода.

Чим був цікавий та корисний відпочинок для вихованців гуртків еколого-натуралістичного напряму?
«Тепле море, гарячий пісок, спортивні ігри, купання в басейні, стрибки на батуті, загальне загартування організму та спілкування у колі друзів...» – саме таку відповідь дають вихованці клубу «Альбіон», гуртка «Юні охоронці природи» (керівник – Костіна Н.М.), «Дослідники заповідних стежок Херсонщини» (керівник – Муржак Р.Г.), які щороку оздоровлюються на базі спортивно-оздоровчого комплексу «Калин-Ка» в с. Залізний Порт (Скадовський р-н). Окрім повноцінного відпочинку любителі пізнавати навколишній світ мали змогу ознайомитися з представниками рослинного та тваринного світу Чорного моря. Діти навчились розрізняти види черепашок місцевого узбережжя, спостерігали за тваринами та молюсками Чорноморського біосферного заповідника. Вихованці дослідили ступінь забруднення прибережної зони та провели досліди з мушлями. Не забували й про відпочинок: купання, засмагання, вечірні прогулянки, ігри в баскетбол, волейбол та настільний теніс. Гуртківці загартували здоров’я, знайшли нових друзів та отримали чималий заряд бадьорості та позитиву.


Вихованці гуртків «Природа і фантазія», «Природа рідного краю» та «Дослідники заповідних стежок Херсонщини» (керівник – Карпій С.З) оздоровлювалися на базі відпочинку, що розмістилась на чорноморському узбережжі с. Хорли (Каланчацький р-н). Юні натуралісти та фітодизайнери вивчали місцеву прибережну флору та фауну, історію рідного краю, збирали природний матеріал для майбутніх поробок. Окрім цього, діти відвідали цілюще джерело, вода якого насичена іонами срібла. Різноманітні розваги доповнили повноцінний відпочинок яскравими емоціями.

 

Чим був цікавий та корисний відпочинок для вихованців гуртків туристсько-краєзнавчого напряму?
«Нам улітку дома не сидиться!» – одноголосно відповідають юні туристи. Для початку на базі дитячо-юнацької спортивної школи «Інваспорт» пройшли оздоровчо-спортивні збори гуртків «Спортивне орієнтування» та «Водний туризм» під керівництвом Щербини О.Д.. Щоденні тренування чергувалися з активним відпочинком. Крім того, кожна вікова група мала змогу здійснити чотирьохденний водний похід плавнями Дніпра.

 

Згодом відпочинок з узбережжя Дніпра перемістився на узбережжя Азовського моря, до с. Стрілкове (Генічеський р-н). Під час тренувань з техніки пішохідного туризму та орієнтування вихованці гуртків «Спортивне орієнтування», «Пішохідний туризм» та «Екологічне краєзнавство» вкотре відточували необхідні вміння та навички. Квести та вікторини збагачували теоретичні знання з краєзнавства. Декілька разів відвідували місцеві цілющі гарячі джерела. Як справжні туристи, завершували кожний день вечірніми посиденьками біля вогнища під ритми туристських пісень.

 

Результативна участь у змаганнях – першочергове завдання для вихованців гуртка «Спортивне орієнтування» під керівництвом Васіної І.В., тому під час літніх канікул особлива увага приділялася саме підготовці до змагань. Ґрунтовна підготовка пройшла під час навчально-тренувальних зборів зі спортивного орієнтування на базі туристичної стоянки клубу спортивного орієнтування м. Коростишів Житомирської області.

Два тижні насичених тренувань не пройшли дарма. Вже у серпні вихованці здобули перемоги на Відкритому кубку Львова зі спортивного орієнтування «Lion Cup 2018». Серед 455 учасників з усієї України наші вихованці – в переможцях. ІІІ місця в різних вікових групах посіли: Грязєв Богдан (Ч-18), Цивільська Фея (Ж-21Е), Коваленко Анна (Ж-21А), Литвиненко Анастасія (Ж-12). Вітаємо з першими перемогами нового навчального року!

 

Окрім численних тренувань, підготовки та участі у змаганнях юні туристи та орієнтувальними встигли покорити вершини Українських Карпат. Протягом семиденного походу вихованці разом з керівником Васіною І.В. пройшли маршрут: с. Кваси – г. Петрос – г. Говерла – оз. Несамовите – смт. Ворохта.

 

Чим був цікавий та корисний відпочинок для вихованців гуртків декоративно-ужиткового мистецтва?
«Чудово та по-сімейному» – саме такими відчуттями пронизаний відпочинок юних художників та народних умільців. База спортивно-оздоровчого комплексу «Калин-Ка» в с. Залізний Порт (Скадовський р-н) стала улюбленим місцем відпочинку та місцем творчого натхнення. Так, саме натхнення, оскільки мальовничі морські пейзажі надихають на нові творчі звершення.

 

Чим був цікавий та корисний відпочинок для вихованців творчих колективів художньо-естетичного напряму?
На це питання є лише одна відповідь: «Відпочиваємо виступаючи!». Талановиті танцюристи, співаки та театрали не тільки відпочивали та оздоровлювались, але й брали участь у численних культурно-масових заходах як позаміських таборів (ім. Івана Голубця (м. Скадовськ), «Романтик» (м. Скадовськ), «Прибережний» (с. Лазурне), туристичній базі (смт. Залізний Порт)), так й у заходах міста та області, демонстрували свої таланти на конкурсах та фестивалях різного рівня.

 

Вихованці хореографічно-естетичного комплексу «Едельвейс» здійснили цікаву творчу подорож до м. Марібор (Словенія), взявши участь у Міжнародному дитячому фестивалі «Lent 2018».
Вже традиційно творчі колективи взяли участь у XІІ Міжнародному фестивалі дитячої творчості «Скадовськ збирає друзів» та здобули численні перемоги:
- вокальна студія «Унісон» (керівник – Усатюк Г.Є.) - І, ІІ, ІІІ місця;
- народний художній колектив театр-студія народного танцю «Віночок» (керівник – Орлова В.В.) - чотири І місця та Гран-прі;

 

- народний художній колектив ансамбль танцю «Райдуга» (керівник – добро вольська О.В.) - два ІІ та ІІІ місце;

- зразковий художній колектив театр мод «Class» (керівник – Краліч О.Л.) - І місце;
- народний художній колектив ансамбль танцю «Едельвейс» (керівник – Якуба С.В.) – три І та два ІІ місця;

- народний художній колектив хореографічний ансамбль «Радість» - три І та ІІ місце.
У Х Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Зірки Прибережного» вихованці народного художнього колективу ансамблю танцю «Едельвейс» та вихованці народного художнього колективу ансамблю танцю «Райдуга» здобули чотири І місць, вісім ІІ та два ІІІ місць.

Народний художній колектив хореографічний ансамбль «Радість» взяв участь у благодійному заході для вихованців КЗ «Херсонський обласний будинок дитини», урочистому заході з нагоди Дня селища Куйбишево, урочистому заході до Дня незалежності України, урочистому заході з нагоди Дня селища Геологів.
Вокальні зірочки Центру теж порадували численними перемогами.
Юні солісти вокальної студії «Унісон» стали переможцями у Всеукраїнському фестивалі талантів «Сузір’я України» (м. Генічеськ): Ейсмонтович ЄваІ місце, Мусулевська Софія І місце, Пасічник МаріяІ місце, Сидорець АлінаІ місце, Нікітенко Дар’яІ місце.
Ейсмонтович Єва отримала диплом учасника XVІ Всеукраїнського благодійного фестивалю народної творчості «Купальські зорі», який проходив у м. Гола Пристань.
Третьяк Дар’я стала дипломантом Міжнародного конкурсу-фестивалю сучасної української пісні «Молода Галичина» (м. Новояворівськ, Львівська область).
Три вихованки вокальної студії «Унісон» взяли участь у Міжнародному конкурсі-фестивалі сучасної пісні та танцю «Кришталеві грона» (м. Виноградів, Закарпатська область).
Паненко Софія та Пасічник Марія взяли участь у Всеукраїнському творчому проекті «Покажи свій талант світу».
Вихованці театрального колективу «АртКлас» (керівник – Біневська С.А.) отримали нагороди за І місце у ІV Всеукраїнському дистанційному конкурсі «Лавина Талантів».
Вже традиційною є участь творчих колективів у святкових заходах заходах, приурочених до Дня Прапору та Дня Незалежності України.

Тож, канікули видалися не тільки цікавими та корисними, але й результативними! Попереду на вихованців та їх керівників чекає нове творче життя, сповнене численних перемог, досягнень та творчих ідей!

ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ © 2012-2016. Усі права захищені. (0552) 42-97-87