Чотири дні бігом

Орієнтування в інформаційному просторі набуває неабиякої актуальності, але найбільш життєвоважливим в усі часи було й буде орієнтування на місцевості. Спортивне орієнтування є досить популярним видом спорту серед школярів, і ми з гордістю можемо відзначити, що на Чемпіонаті України зі спортивного орієнтування серед юніорів, юнаків, дорослих та ветеранів (бігом) вихованці, як завжди, були на висоті.

Систематичні та насичені тренування, навіть під час канікул, дають свої результати: чотири дні змагань – чотири дні в призерах. Організатори змагань підготували для учасників досить цікаві й, водночас, насичені дистанції територією Олешківського лісництва (поблизу ст. Копані та ст. Заплава) та місцевого парку «Херсонська фортеця». Але для юних професіоналів своєї справи це лише чергова можливість проявити всі свої вміння та навички, які вони набули, займаючись у гуртках «Спортивне орієнтування» під керівництвом досвідчених тренерів, справжніх майстрів своєї справи: Щербини Олександра Дмитровича та Васіної Ірини Валентинівни.
В перший день змагань учасники долали середні дистанції. Першою по групі Ж-18 стала Цивільська Фея, другим в гр. Ч-14 став Скворцов Юрій, третім в гр. Ч-16 дістався фінішу Кражев Ігор.
Найскладнішими виявилися дистанції другого дня – довгі дистанції: спортсмени долали понад 7 км в старших групах та близько 4 км в молодших. Складності додавала й сама місцевість, що представляла собою чергування численних горбів та піщаних дюн. Переможцем другого дня знову ж таки стала Цивільська Фея, яка посіла І місце по групі Ж-18.
Третього дня спортсмени змагались в естафеті: І місце в гр. Ж-18 посіла трійка спортсменів, серед яких була Цивільська Фея, а в гр. Ч-14 І місце вибороли Скворцов Юрій і Бузак Захар. ІІІ місце у групі Ж-12 посіла Литвиненко Анастасія.
Четвертий день також приніс перемоги: на дистанції спринт у відповідних вікових категоріях Цивільська Фея стала другою, Грязєв Богдан та Скворцов Юрійтретіми, а Коваленко Ганна стала першою по групі «Еліта».

Для вихованців найкращий приклад – це приклад власного тренера. Вітаємо Щербину Олександра Дмитровича, який на довгих дистанціях в гр. Ч-60 став другим, в естафетах – третім, у спринті – першим, обійшовши чемпіона світу з м. Черкаси!

Вітаємо спортсменів та їх тренерів з високими результатами! Так тримати!

Змагання з трепл-орієнтування – це особливий вид змагань, незвичний, навіть, для тих, хто займається класичним орієнтуванням (бігом). У цьому виді змагань не діє алгоритм: «Біжи швидше – роби відмітку – знову біжи». Трейл-орієнтування базується на алгоритмі: «Йди – міркуй – будь уважним», оскільки ці змагання для людей з обмеженими можливостями. Але за останні роки все більше спортсменів-орієнтувальників звертають увагу на цей вид змагань, саме тому організатори додали ще одну групу «В», в якій беруть участь всі бажаючі. Завдяки Щербині Олександру Дмитровичу, керівнику гуртка Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості, цей вид орієнтування вже давно пропагується у нашому місті. Його вихованці неодноразово ставали Чемпіонами України з цього виду спорту.
Черговий чотирьохденний Чемпіонат України з трейл-орієнтування, який відбувся на території Олешківського лісництва, не став виключенням. Серед титулованих спортсменів з Харківської, Одеської, Київської, Херсонської, Дніпровської областей та м. Києва вісім вихованців гуртка «Спортивне орієнтування» та «Водний туризм» під керівництвом Щербини О.Д. посіли І місця та здобули титул Чемпіонів України. Окрім цього, отримали чимало призових місць:
- скорочені дистанції: І місце в групі Ж-14 посіла Бобильова Марія, учениця 5 класу гімназії № 3, в групі Ж-18 – Михайленко Єлизавета, учениця 10 класу ЗЗСО № 15, Ч-18 – Кражев Ігор, учень 9 класу гімназії № 3; ІІ місце в групі Ж-14 – Красносельська Дар’я, учениця 3 класу гімназії № 3; Ч-16 – Орлов Микола, учень 7 класу гімназії № 1; ІІІ місцеСіпко Єгор, учень 9 класу ЗЗСО № 30;
- естафета: І місце в групі Ч-18 посіли: Сіпко Єгор та Кражев Ігор; в групі Ч-14 – Шилін Олександр та Канделян Едгар, учні 3 класу гімназії № 3; Ж-14 – Красносельська Дар’я та Бобильова Марія; Ж-14 – Потеряйко Варвара, учениця 3 класу гімназії № 3; ІІ місце в групі Ч-14 – Орлов Микола та Бойко Микита, учень 3 класу гімназії № 3;
- довгі дистанції: І місце Ж-14 – Красносельська Дар’я; ІІ місце Ч-16 – Орлов Микола, Бобильова Марія; ІІІ місцеПотеряйко Варвара;
- темпО: І місце Ж-14 – Потеряйко Варвара, Ж-18 – Михайленко Єлизавета, Ч-14 – Сіпко Єгор, Ч-18 – Кражев Ігор; ІІ місце Ж-14 – Красносельська Дар’я, Ч-18 – Мачнєв Олексій, ІІІ місце Ж-14 – Бобильова Марія, Ч-16 – Орлов Микола.

Вітаємо вихованців та тренера з черговими вагомими перемогами! Так тримати!

ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ © 2012-2016. Усі права захищені. (0552) 42-97-87