Як ми провели весняні канікули

Весняні канікули – чудова нагода відпочити на свіжому повітрі, на лоні природи, що оновлюється щохвилини. Саме такий відпочинок щоразу обирають вихованці еколого-натуралістичного напряму (клуб «Альбіон», гурток «Юні охоронці природи» (керівник – Костіна Н.М.), «Дослідники заповідних стежок Херсонщини» (керівник – Муржак Р.Г.), «Природа рідного краю» (керівник – Карпій С.З.).

Фенологічні спостереження за першоцвітами та птахами – найулюбленіше заняття, результати якого згодом стають основою для написання творчих робіт для участі в екологічних конкурсах та акціях. Окрім цього, юні любителі природи, перебуваючи на території місцевого Гідропарку, не обходять стороною й братів наших менших, що мешкають у зоокуточку: приносять їм овочі, фрукти та інші ласощі.

Жодні канікули не обходяться й без цікавих тематичних майстер-класів. Цього разу вони присвячувались Великодній тематиці. Вихованці гуртків «Природа рідного краю», «Дослідники заповідних стежок Херсонщини» (керівник – Костіна Н.М.), «Природа і фантазія», «Природа рідного краю», «Дослідники заповідних стежок Херсонщини» (керівник – Карпій С.З.) виготовили тематичні сувеніри під час майстер-класів: «Пасхальна писанка», «Великодній кролик», «Пасхальний сувенір».

Традиційно для дітей, які перебувають на лікуванні в Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні, керівник гуртка Карпій С.З. разом з вихованцями провела черговий цікавий майстер-клас. Цього разу юні пацієнти гастроентерологічного відділення виготовляли пасхального півника. Заходи розважально-пізнавального характеру розставили яскраві акценти у тижневому канікулярному відпочинку.

Відпочинок вихованців туристсько-краєзнавчого напряму відрізнявся своєю насиченістю та завантаженістю. Так, юні орієнтувальники гуртків «Спортивне орієнтування», «Юні туристи» та «Водний туризм» під керівництвом тренерів: Васіної І.В. та Щербини О.Д. – майже щодня тренувалися у парках, на спортивних майданчиках, виїжджали до лісу. Такий насичений графік тренувань виправданий, оскільки попереду змагання різного рівня складності, що відбуватимуться кожні вихідні. За ініціативи досвідчених тренерів вперше було проведено сумісне тренування орієнтувальників різних гуртків. Учасники були розподілені на три групи: одна група – бігає, друга – стартує, третя – відпочиває. Всього було запропоновано десять різних швидкісних дистанцій, на проходження кожної з яких відводилось від 2 до 3 хвилин. Такий тип тренування сподобався всім учасникам.

Практичні заняття на місцевості провели керівники гуртків «Джура» (керівник – Денькович М.Я.) та «Географічне краєзнавство» (керівник – Янчук Н.Г.). Вихованці змагалися в естафетах з туристської техніки, вчилися в'язати вузли та виконували різноманітні краєзнавчі завдання.
Як справжні краєзнавці вихованці гуртків «Екологічне краєзнавство» (керівник – Борткевич Л.В.) та «Пішохідний туризм» (керівник – Побіреська О.М.) здійснили пізнавальну екскурсію до славетної землі м. Нова Каховка. Відвідали історичні пам’ятники та монумент «Легендарна тачанка», побували у Корсунському жіночому монастирі, прогулялися парком «Казкова діброва».

Для вихованців гуртків декоративно-ужиткового мистецтва Великодні свята – це «гаряча» пора, пора, коли кожному хочеться виготовити щось цікаве до великого свята. Тому традиційно проводяться тематичні майстер-класи. Цьогоріч вихованці опановували нові технології декоративно-ужиткового мистецтва й, одночасно, занурювалися у прадавні традиції народних ремесел: виготовляли пасхального крольченя-мотанку за стародавньою традицією, створювали Великодній кошик й прикрашали його квітами, виготовляли поробки на тему: «Весняні дари», «Природа рідного краю», «Родинний оберіг», «Квіткова прикраса».

ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ © 2012-2016. Усі права захищені. (0552) 42-97-87