Безпека - це життя!

Незабаром розпочнуться весняні канікули. Кожний проведе їх по-різному: подорожі, екскурсії, походи в кіно, на каток, багато друзів – все це чекає на дітей. А головне, щоб вони були безпечними.

Тож, 28 березня 2018 року на базі Херсонської гімназії № 3 пройшов фінальний етап брейн-рингу з безпеки життєдіяльності «Безпека – це життя!» серед команд закладів загальної середньої освіти Корабельного району.
Гра проводилась Херсонським Центром дитячої та юнацької творчості спільно з управлінням освіти Херсонської міської ради з метою популяризації знань про безпеку життєдіяльності, попередження травматизму, запобігання нещасним випадкам. Форма проведення брейн-рингу була обрана не випадково, адже через призму гри учні краще сприймають і запам'ятовують матеріал. За підсумками відбіркового етапу, який проводився протягом листопада-грудня 2017 року, у фінал вийшли команди: «Сигнал» (гімназія № 1), «Help» (гімназія № 3), «Фенікс» (школа № 14), «Спецназ» (школа № 26), «Рятувальники» (школа № 46).
Перед початком гри усі учасники та вболівальники переглянули виступ команди ДЮП «Help» Херсонської гімназії № 3, яка довела, що про серйозні ситуації, пов’язані із правилами пожежної та техногенної безпеки, можна розповідати дотепно, яскраво, емоційно, привабливо, творчо і, водночас, захоплююче та зрозуміло. Школярі у своєму виступі висвітлювали основні правила поведінки у побуті, при експлуатації побутових електроприладів, при виникненні пожежі в квартирі, під час землетрусів, при користуванні предметами побутової хімії та піротехнічними засобами, при виявленні маловідомих предметів.

Роботу команд оцінювало журі, до складу якого увійшли: головний спеціаліст управління освіти Т.В. Кошелюк, провідний інспектор Корабельного відділу ГУ ДСНС України у Херсонській області Ю.В. Фарина, директор благодійного фонду «Допомога дітям» О.П. Бикова, методисти Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості В.Ф. Бірзова та Л.М. Василенко.

Брейн-ринг складався з трьох турів. Перший тур – «Вогонь – друг чи ворог?» – був присвячений пожежній безпеці. З першого ж раунду розпочалася запекла боротьба. Учасникам необхідно було, переглянувши відео, сформулювати правила безпечної поведінки з вогнем. Наступне завдання – дати чіткі відповіді на питання, що стосуються навичок поведінки в разі виникнення пожежі. В третьому раунді першого туру діти розв’язували кросворд про засоби пожежогасіння та речовини, що можуть стати небезпечними.
Наступний тур – «Безпека на дорозі» – передбачав знання дорожніх знаків та правил дорожнього руху. Під час інтерактивної вікторини команди продемонстрували свої знання з історії дорожнього руху, правил поведінки учасників дорожнього руху тощо. У третьому турі – «Врятуй та допоможи» – командам необхідно було правильно прийняти рішення в діях по наданню першої долікарської допомоги. Окрім цього, учасники команд розподілили запропоновані гриби на їстівні та отруйні.

Не сумували й вболівальники. Поки команди виконували завдання, Юрій Вікторович Фарина, лейтенант служби цивільного захисту, та Тетяна Василівна Кошелюк, головний спеціаліст управління освіти, провели для глядачів вікторину з правил пожежної безпеки та поведінки у надзвичайних ситуаціях.

Також, учасники заходу переглянули виступ команди ДЮП «АТАС» Комишанської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 26. Школярі висвітлювали основні правила поведінки у побуті, при експлуатації побутових електроприладів, при виникненні пожежі, закликали глядачів вивчати правила безпечної поведінки та берегти своє життя.

За результатами оцінок журі нагороди розподілилися наступним чином: І місце – команда «Help» (гімназія № 3); ІІ місце – команди «Сигнал» (гімназія № 1), «Фенікс» (школа № 14), «Спецназ» (школа № 26); ІІІ місце - «Рятувальники» (школа № 46). Усі учасники гри отримали подарунки: настільні ігри, книжки з правилами дорожнього руху та набори таблиць з дорожніми знаками.

Проведення таких заходів в закладах освіти є ефективною формою роботи з пропаганди безпеки життєдіяльності, спрямованої на формування в учнів особистої відповідальності за збереження власного здоров'я як головної життєвої цінності.

ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ © 2012-2016. Усі права захищені. (0552) 42-97-87