Перед стартом конкурсу "Земля - наш спільний дім"

Щороку в рамках підготовки до міського етапу Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти «Земля – наш спільний дім» для відповідальних за підготовку колективів екологічної просвіти проводиться міський семінар.

Цього року захід відбувся 25 січня 2018 року на базі Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради (просп. Святих Кирила та Мефодія, 19-а, центр екологічної культури та виховання учнівської молоді «Дивосвіт»), на якому були присутні 26 представників ЗЗСО № 1, 3, 4, 5, 13, 17, 20, 24, 26, 32, 33, 34, 40, 41, 45, 46, 47, 48, 51, 52, 54, 55, 56, 57, ХТЛМ, ЛЖЕП.
Під час підготовки та проведення семінару увага акцентувалась на основних складових успішного виступу дитячого колективу: актуальність порушеної екологічної проблеми, режисерська робота над сценарієм та сучасні засоби візуалізації.
Тематика цьогорічних виступів повинна стосуватись питань раціонального природокористування. Тому для змістовного окреслення вищезазначених питань було запрошено Пічуру Віталія Івановича, завідувача кафедри екології та сталого розвитку ім. Ю.В. Пилипенка ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет», доктора сільськогосподарських наук, доцента. Науковець цікаво та доступно наголосив на актуальних екологічних проблемах нашого міста та області, надав статистичні дані для використання й виразив бажання й надалі співпрацювати у справі екологічного виховання підростаючого покоління, що ніабияк зацікавило присутніх педагогів.

У правильній розстановці акцентів під час режисерської роботи над сценарієм, вибору засобів художнього оформлення та вираження постановки виступу усім присутнім допомогла розібратися Вовк Валентина Анатоліївна, керівник театрального гуртка  Центру.

Досить емоційним та яскравим став виступ тренера з методики «Інтерпретація природи», начальника відділу екологічної освіти НПП «Придніпровський», Крючкової Тетяни Миколаївни. Взявши участь у запропонованих прикладах інтерпретації природи, присутні переконались, що дана методика є досить цікавою, інноваційною та не вимагає ніяких затрат, окрім власної креативності та фантазії.

Для надання виступам команд інноваційності було презентовано сучасну форму візуалізації інформації – скрайбінг, оскільки широковідома презентація формату PowerPoint вже давно є допоміжним засобом візуалізації матеріалу та її можна віднести до більш стандартних. Одразу ж було продемонстровано як її можна використовувати на практиці – «екранізовано» вірш на екологічну тематику.
Й по завершенню заходу методист еколого-натуралістичного напряму Василенко Лариса Михайлівна зупинилась на організаційних питаннях проведення міського етапу конкурсу, відбірковий етап якого заплановано на 12-15 лютого 2018 року.
Тож, бажаємо успіхів у підготовці команд!

ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ © 2012-2016. Усі права захищені. (0552) 42-97-87